bezár
 

film / tudósítás

Nemes Gyula Buenos Aires-t is megjárt dokumentumfilmjével nyílik a Szemle
Nemes Gyula Negatív Magyar Filmtörténet című 47 perces dokumentumfilmje lesz idén a Magyar Filmszemle hivatalos nyitófilmje. "A film sajátos megközelítéssel az el nem készült magyar filmekről szól. Rendezők, forgatókönyvírók mesélik néhány olyan filmjük történetét, amelyek a legkülönbözőbb okok miatt csak képzeletük vásznán játszódott le. "
Bara Margit színésznő a Filmszemle életműdíjasa
Bara Margit színésznő az ötvenes–hatvanas évek vezető filmszínésznője volt. Huszonhárom filmben játszott, főleg főszerepeket. Megejtő természetességgel, játékintelligenciával, drámai erővel és méltósággal formálta meg nőalakjait.
Szemle a Gödörben: koncertek és vetítések ingyen
Az idei, tavaszi Szemléhez csatlakozott a a Gödör Klub mint programhelyszín. Ingyenes szabadtéri vetítésekkel, szakmai programokkal és koncertekkel színesíti a magyar film hosszúhétvégéjét, hogy teljes legyen a fesztiválhangulat. A részletes program a folytatásban!
hangyaPASS#1 - a magyarhangya mozgalom első hatfilmes bérlete
Május 3-án a Corvin-közben egy nagyszabású fényfestés keretében mutatják be nyilvánosan a széles közönségnek az első hangyaPASS-t és az első vetítéssorozatba tartozó hat filmet. Nézzük, mi is az első hangyaPASS kínálata!
Társadalmi baljóslatok némi fantasztikummal – találó filmpárosítás a Titanicon
Rendkívül találó filmpárral örvendeztette meg közönségét a Titanic fesztivál, ugyanis a svéd rövidfilm és a belga áldoku egymásra válaszolva dolgoz ki groteszk társadalomrajzot a klasszikus horrorikonok mutációját beépítve képletébe.
A gyilkos, aki ott se volt? - a Csodagyerek a Titanicon
Ugyan M. Night Shyamalan 2000-ben már letette az asztalra a komor hangütéssel operáló A sebezhetetlent, a real life superhero-tematikát továbbvivő filmek többnyire az ironikus színezetű (Kick-Ass), esetleg a keserédes interpretációk (Defendor) talaján ragadtak meg. A Titanic Filmfesztiválon bemutatott Csodagyerek visszatérés a sötétségbe: elrajzolás helyett a rögvalóval sokkol.
A 18. Titanic Hullámtörők-díjasáról: Nincsen nekik vágyuk sok - svéd vademberek a Titanicon
Nem csak Édentől keletre találhatunk a szegénységtől, meghiúsult álmoktól, nemtörődöm szülőktől roncsolt életű, tengődő fiatalokat: Martin Jern és Emil Larsson kamerája Svédország déli részének egyik "szegénynegyedére" irányítja humánus tekintetét. A Vadember a fiatalok talajvesztésének katarzistól mentes, ám szerethető, különc humorral átszőtt variációja.
A 18. Titanic közönségének kedvenceiről: Submarino és Armadillo - drámázó dánok a Titanicon
A Titanic Fesztiválon Dánia két, drámai potenciálját tekintve igazi nehézsúlyú versenyzővel képviselteti magát: a Submarino szociorealista családi drámájával Thomas Vinterberg (Lars von Trier "Dogma-testvére") északi gyökereihez tért vissza; a Parancsra tettük és A bombák földjén dán szerelemgyerekeként jellemezhető Armadillo pedig az egyik legprovokatívabb és legerőteljesebb dokumentumfilm, ami az afganisztáni háborúról készült.
Vissza az életbe - Hajszál híján úriember a Titanicon
A norvég sztárrendező, Hans Petter Moland abszurd hangütésű gengszterkomédiájában minden megtalálható, ami „tipikusan skandináv”, az elfuserált életű, cinikus szereplőktől kezdve a maszatos-szürke, borús égen át egészen a keserédes, iróniába áztatott humanizmusig. A Hajszál híján úriember az idei Titanic Fesztivál Északi fények szekciójában látható.
Dac és mélabú - kamaszmozi Iránból
A Titanic Fesztivál iráni versenyfilmje nem aktuálpolitikai áthallásokkal vagy társadalomkritikai éllel próbál hatni, a történet a világ bármelyik pontján megállná a helyét, ahogyan főszereplője is lehetne a világ bármelyik kamasza. Az Esős évszakok igazi hangulatmozi, ami némi drámai feszültséggel és kevéske bűnügyi bonyodalommal rántja szorosabbra coming of age sztoriját.
29   30   31   32   33   34   35   36   37 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés