bezár
 

gyerek / alkotás

Békakirály-kamishibai és más mesék a papírszínházból
A Csimota kiadó már az első papírkofferbe zárható gyerekversek megjelentetése óta (Tóth Krisztina A londoni mackók kötete 2003-ban látott napvilágot) rendhagyó kiadványokkal jelentkezik a gyerekkönyvpiacon. A múlt év végén egy olyan mesekönyv-sorozatot jelentettek meg, amely a mesekönyveket mintegy színházzá alakítja, és darabjai a szórakoztatáson túl komoly terápiás funkcióval is bírnak..
Támadnak a macskák!
Támadnak a macskák!
A Cipelő cicák feltartóztathatatlanul nyomulnak! A hegyek-völgyek, erdők, tavak megidézése mintha alkalmasabb lenne a felnőttben is ott bújó kisgyerek előcsalogatására, s ezáltal egy humorban gazdagabb, (át)élhetőbb (szöveg)környezet teremtésére.
Harry Potter visszatér?
Harry Potter visszatér?
Nem, azért nem egészen. Bár J. K. Rowling új könyve, a Bogar bárd meséi a varázslóvilág még tüzetesebb feltérképezését is megcélozza, Harry Potter történetéhez alig van köze. Ellenben mulathatunk a Roxfort igazgatójának, Albus Dumbledore-nak a történetekhez fűzött jegyzetein.
Kisvakond, az anarchista
Kisvakond, az anarchista
A kis anarchista, az ingyenélő vakond, aki nem is olyan régen még sastollal fizetett a limonádéért, mára a legdrágább filmcsillag, aki még grübedlis mosolyát sem adja ingyen. Ökokritikai sorozatunk befejező részében áttekintjük, a radikális gyalogos és gerillakertész Krtek hogyan jut(hat) el a Kisvakond és a médiahekk című epizódig.
Kisvakond barkácsol
Kisvakond barkácsol
Nincs az a föld alatti üreg, amelyben elférne mindaz, amit Kisvakond összegyűjtött az elmúlt ötven esztendőben. Ökokritikai sorozatunk második részében azt vizsgáljuk, hogyan kerülnek Krtekhez, és milyen szerepet töltenek be életében (akár csak egy-egy epizód erejéig) a tárgyak.
Szemünk fénye: Kisvakond
Szemünk fénye: Kisvakond
Kisvakond imád autót vezetni, de utálja, hogy az autó hangos és büdös. Telipakolja a csomagtartóját, mielőtt víkendezni indul, azután rájön, hogy nincs jobb, mint pucéran rohangálni a fűben. Kisvakond kortársunk, barátunk és példaképünk. Háromrészes ökokritikai sorozatunkban megvizsgáljuk, milyen ő és miért szeretjük ennyire.
Nem csak titkok, bűnözők és halálesetek!
Nem csak titkok, bűnözők és halálesetek!
Philip Pullman frissen megjelent könyve, az Árny északon újabb rejtélyes, kinyomozásra váró esetekkel látja el a Sally Lockhart sorozat már ismert szereplőit. Titkok, bűnözők és halálesetek az új krimi velejárói, amelyet ismét kiváló nyelvezetben és meséléssel olvashatunk el.
Miről álmodik a lány?
Miről álmodik a lány?
Az Alkonyat (Twilight) nem irodalmi műremek. Nem az a könyv, amelyet tanórákon oktatnánk, amely az alapműveltség része lenne, amelyről illik tudni legalább pár szót. De az Alkonyat annyira pontosan azt adja, amelyre az adott korosztály lányai vágyódnak, hogy nem lehet szó nélkül elmenni mellette.
Sorstalanság a szögesdrót mindkét oldalán
Sorstalanság a szögesdrót mindkét oldalán
A csíkos pizsamás fiú szerzője kísérletet tesz annak igazolására, hogy a szögesdrót mindkét oldalán létezik sorstalanság. Pompor Zoltán a regény pedagógiai erényeit és dramaturgiai hibáit veszi sorra.
Rabruhája van
Rabruhája van
A csíkos pizsamás fiú című regényt és a belőle készült filmet rovatvezetőnk, Tamás Zsuzsa a holokausztokatatás és a nevelés eszközének tekintve értelmezi, amellyel szemben - Adorno szavaival - „az az elsődleges követelmény, hogy Auschwitz ne történhessen meg még egyszer.”
38   39   40   41   42   43   44   45   46 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés