art&design
2011. 08. 03.
Amerikai autók fesztiválja Komáromban
A komáromi Monostori erődben pénteken kezdődik a X. Nemzetközi Amerikaiautó-fesztivál. A szervezők 1300 autó és 20 000 látogató érkezésére számítanak egész Európából.
A nyitónapon koncertekkel alapozzák meg a hangulatot, majd szombaton délben mindenki padlóig nyomja a gázpedált. A közös gázfröccs után több száz autó vonul fel Észak és Dél-Komárom utcáin.
Előtte és utána jellegzetes amerikaiautós programokat láthat a közönség; lesz gumifüstöltető verseny, a Lowrider bemutatón az "ugráló autót" távirányítóval táncoltatják, a Big Foot hatalmas kerekeivel autóroncsokat lapít szét.
A találkozón számos kategóriában versenyeznek egymással a járművek, és aki itt nem szerez elismerést, a tombolával is megpróbálkozhat - a főnyeremény egy közlekedésre alkalmas amerikai autó.
Előtte és utána jellegzetes amerikaiautós programokat láthat a közönség; lesz gumifüstöltető verseny, a Lowrider bemutatón az "ugráló autót" távirányítóval táncoltatják, a Big Foot hatalmas kerekeivel autóroncsokat lapít szét.
A találkozón számos kategóriában versenyeznek egymással a járművek, és aki itt nem szerez elismerést, a tombolával is megpróbálkozhat - a főnyeremény egy közlekedésre alkalmas amerikai autó.
További írások a rovatból
Maud Karlsson Lima de Faria kiállítása Uppsalában
Bemutatták a Vasarely regényes évszázada című könyv bővített kiadását
A Caffart Nemzetközi Művésztelep: medium című tárlata nyomán.
Más művészeti ágakról
MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 4: Az istenek alkonya. 2026.06.21.
Mohácsi Balázs Újabb narancsok gurulnak el című kötetének bemutatójáról



