bezár
 

zene

2012. 04. 04.
Star Warsos űrhajóhangszer: Han gitár szóló
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Csillagok háborújából ismert űrhajó, a Millennium Falcon alakját alapul véve készített tökéletesen működő elektromos gitárt egy brit férfi.

prae.hu

Az űrhajó a filmsorozat Han Solo nevű hőséé volt, Harrison Ford játszotta a szerepet. A 64 éves Tom Bingham nem annyira a Star Wars-filmekért rajong, sokkal inkább a gitárokért. Nyomdászként dolgozott, ma már nyugdíjas és tíz éve él megszállottan a gitárkészítésnek, amelyhez felhasznál minden ócskaságot.

Sólyomja azonban gyönyörűre sikerült, különösen akkor mutat szépen, ha Bingham bekapcsolja rajta a világítást is, melyet ledek adnak. Ő maga is gitározik, eddig már húsz hangszert csinált, akad köztük krikettütő-, szivardoboz- és olajoskannatestű - adta hírül a brit Metro újság.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Inspirációkról, hatásokról, feszültségekről és feloldásokról Nagy Ákos Lineaments II. című lemeze kapcsán
Balogh Ádám lemezéről
trabant: trabant LP (2024, purge.xxx)

Más művészeti ágakról

Avagy mit ihletett Kafka férge, Cortázar axolotlja és Langelaan legye
Johann Dionnet: Az avignoni szerelmesek
Michael Dweck és Gregory Kershaw: Gaucho Gaucho
színház

Thomas Ostermeier Sirály rendezése a londoni Barbican Centre-ben


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés