bezár
 

art&design

2012. 07. 06.
Hímzett és paprikaillatú bélyegritkaságok
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Hímzett és paprikaillatú bélyegekkel lepi meg a filatélia szerelmeseit a Magyar Posta a kalocsai HUNFILA 2012 nemzetközi bélyegkiállítás alkalmával.

prae.hu

A bélyegsorozat 80 forintos címletén kalocsai hímzés, a 130 forintos bélyegképen pedig kalocsai paprikafüzér és a kalocsai Paprika Múzeum épületének külső részlete látható - közölte az MTI-vel pénteken a Magyar Posta.

    A bélyegblokk 1-től 10 000-ig tartó sorszámozott példányai kizárólag a 85. Bélyegnap: Kalocsa Kollekció különleges bélyeg-összeállításban vásárolhatók meg. A 80 forintos címlet különlegessége, hogy a bélyegre a kalocsairózsa-motívum valódi hímzéssel került fel, a 130 forintos bélyegképen pedig a paprikamotívum különleges lakkrétege mikrokapszulákba zárva a paprika különleges illatát tartalmazza.
 
Az exkluzív összeállítás a bélyegsorozat különleges változatait is magában foglalja. 

    A címletek az ívben fordított állásúak, úgynevezett tete-beche elrendezésben szerepelnek. A sorszámozott blokk bélyegképén és keretrajzán a Kalocsai Érseki Kincstár egyházművészeti emlékei közül látható néhány. A bélyegek további érdekessége, hogy az alkalmazott ofszet nyomdai eljárás kiegészült egy anti-stokes biztonsági festékréteggel, amelyet csak speciálisan erre a célra kifejlesztett vizsgálóeszközzel lehet érzékelni. A különleges festékrétegre a Magyarország feliratnál hang és fényjelzéssel reagálnak a biztonsági eszközök.

    Az összeállítás limitált példányban készült, sorszámozása a benne szereplő bélyegblokk sorozatszámával azonos. A bélyegeket Hajdú József fotóművész közreműködésével Domé Eszter grafikusművész tervezte, és az Állami Nyomda készítette.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Baráth Áron & Pál Katja alkotásai a VILTIN Galériában
Megnyitószöveg blanche the vidiot és Palik Eszter "Norma" című kiállításához
art&design

KristofLAB „Artificial Paradise” című kiállítása a MAMŰ Galériában
art&design

az avantgárd lövészárkában

Más művészeti ágakról

Kritika a Skin of Glass című filmről
A Folkment Minifesztiválról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés