bezár
 

irodalom

2019. 07. 14.
Bizarr történetek: Tokarczuk magyarul
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Bizarr történetek: Tokarczuk magyarul „Éjszakánként szinte akaratom ellenére más, még tarkább ösvényekre vitt az internet – felvonultatta előttem a szentek, vagyis inkább földi maradványaik halál utáni sorsát, az ujjak, bokák, hajfürtök, a testből kivágott szívek, lenyisszantott fejek imádatát." A 2018-ban megjelent Bizarr történetek novellái szürreális elemekben bővelkedő, többnyire nyugtalanító írások, amelyekben felbukkan Tokarczuk megannyi fontos témája, a lét nagy kérdései, az ember és a természet viszonya és a nemiség.

Olga Tokarczuk a kortárs lengyel irodalom egyik legkiemelkedőbb alakja, számos lengyel és nemzetközi díj birtokosa. Az 1962-ben született civiljogi aktivizmussal is foglalkozó írónő pszichoterapeutaként kezdte pályáját, saját bevallása szerint nagy hatással volt irodalmi munkásságára Jung személyiségelmélete.

prae.hu

A kilencvenes évektől jelennek meg írásai, hazájában 2008-ban vette át a legrangosabb Nike-díjat. 2015-ben társadalmi munkájáért Brücke-díjat kapott, amely olyan személyeket illet, akik az európai országok és kultúrák közötti békéért dolgoznak. Ugyanebben az évben irodalmi teljesítményéért a svéd Kulturhuset Nemzetközi Irodalmi Díjjal jutalmazták. 2018-ban első lengyel szerzőként Man Booker díjat nyert, amelyre 2019-ben ismét jelölték. Az írónő jelenleg egy Nowa Ruda melletti kis faluban él, ahol saját könyvkiadót működtet.

Vince Kiadó, 2019, 2.995 Ft

A kép forrása: lira.hu 

 

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

irodalom

Bemutatták Závada Péter Éngép című verseskötetét
Jegyzetek Schillinger Gyöngyvér Rohadjon meg az összes című regényéről
irodalom

Sajtótájékoztató az Esterházy alkotóház alakulásáról
Vajon tényleg Babits egyik költeménye ihlette Weöres Bóbita-versét?

Más művészeti ágakról

Bong Joon Ho: Mickey 17
A Füsziről és a Roma Hősök Fesztiválról Balogh Rodrigóval beszélgettünk


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés