bezár
 

színház

2020. 01. 07.
Két bemutató a pécsi Bóbita Bábszínházban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Két bemutató a pécsi Bóbita Bábszínházban Két bemutató mellett egy vendégelőadást is megtekinthet, valamint kiállításon is részt vehet a pécsi Bóbita Bábszínház közönsége januárban - tájékoztatta a társulat az MTI-t hétfőn.

Az intézmény írásos összegzése szerint január 11-én a négy éven felülieknek ajánlott Sárkányölő Sebestyén című előadás bemutatásával indítja az évet a baranyai megyeszékhely bábszínháza. A KL Színházzal és a Magamura Alkotóműhellyel koprodukcióban megvalósuló, Boráros Milada által rendezett darabban a szegénylegényből lett hős története elevenedik meg a színpadon.

A bemutató napján Kétszer harminc címmel Bódiné Kövecses Anna és Nagy Kovács Géza bábkészítő és -tervező állítja ki munkáit a teátrumban.

A középiskolásoknak és felnőtteknek szóló, az Ideje a meghalásnak című előadás a KL Színház vendégszerepelésében valósul meg január 13-án. Ladányi Andrea Liszt-díjas érdemes művész rendezésében Polcz Alaine szövegei, Karády Katalin dalai, valamint egy különleges művészi forma valósul meg a drámai színház, a táncművészet és a bábos műfaj határán, Markó-Valentyik Anna szólóelőadásában.

Ki lakik az asztal alatt címmel kerül színpadra a Bóbita új csecsemőszínházi, azaz hároméves kor alattiak számára ajánlott előadása az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatásával január 25-én. Kocsi Rozi Blattner-díjas rendező az "asztal alatti világot" viszi színre.

A társulat korábbi tájékoztatása szerint az évadban a műsoron tartott, elmúlt években bemutatott tizennyolc előadás között egyebek mellett a Lúdas Matyi, a Robin Hood, a Hamupipő, a Torzonborz, a rabló és Az ördögszántotta hegy című darabok is szerepelnek.

Az előadásokról további részletek olvashatóak az intézmény honlapján, a bobita.hu oldalon.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Független, gondolkodó, szakmájához hű művész
Hedda Gabler a Tatabányai Jászai Mari Színházban
színház

ifj. Vidnyánszky Attila REVIZOR РЕВІЗОР című darabjáról
Interjú Czeizel Gábor rendezővel

Más művészeti ágakról

Az Életünk folyóirat nyári lapszámáról
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 27. számáról
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 26. számáról
Retrospektív: Mathieu Kassovitz: A gyűlölet (La Haine)


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés