színház

Molnár Ferenc A doktor úr című darabja 1902-ben a Vígszínházban debütált, és óriási sikert aratott. A Vígszínház háziszerzőjének bohózata egy lipótvárosi mese. "Molnár Ferenc írói világa, briliáns mondatai, sajátos humora, utánozhatatlan karakterei már az első darabjában is nyilvánvalók: a nagyratörő ügyvéd és a minden hájjal megkent, ám mégis megnyerő szélhámos képtelen helyzetei bővelkednek szerelemben, cselszövésben és persze a félreértésektől sem mentesek" - olvasható a színház MTI-hez eljuttatott közleményében.
Mint írják, a darab főszereplője Dr. Sárkány, a sikeres, ám cinikus ügyvéd. Nem válogatós a kliensekben és a kliensek felhajtásában, legyen benne társa rendőr vagy tolvaj. De nem elég neki a házi jólét, a hazai dicsőség - európai hírnévre vágyik. Fesztbaum Bélát, az előadás címszereplőjét is idézik, aki szerint igazi öröm, ugyanakkor nagy kihívás egy feltörekvő, öntelt figura bőrébe bújni, láttatni gőgjét és átélni meghurcoltatását. "Igyekszem Molnár Ferenc szellemében dolgozni, tehát úgy játszani, hogy egyszerre legyen emberi és mégis mulatságos" - fogalmazott.
A Sárkánynét alakító Balázsovits Editet is idézik, aki elmondta, hogy a női főszereplő haszonélvezője férje és védence szövetségének, a helyzetkomikumok mellett ugyanakkor fel-felvillan az asszony magányossága is.
A vígjátékban többek közt Dino Benjámin, Hegyi Barbara, Józan László, Szántó Balázs, Ertl Zsombor és Rudolf Szonja játszik. A díszletet Ambrus Mária, a jelmezeket pedig Benedek Mari tervezte.
(Fotó: vigszinhaz.hu)