bezár
 

zene

2025. 03. 05.
Március 15. Bukarestben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Égerházi Imre festőművész centenáriumi tárlatával és a Cimbaliband zenekar koncertjével készül a magyar nemzeti ünnepre a Liszt Intézet bukaresti központja – közölte az MTI.

Az MTI-hez szerdán eljuttatott közlemény kiemeli: a száz éve született, az Alföld egyik kiemelkedő mestereként számon tartott Égerházi Imre jelentős hatást gyakorolt a magyar művészeti életre, ugyanakkor az erdélyi képzőművészeti világban is otthonosan mozgott.

prae.hu

Az Alföldtől Hargitáig című emlékkiállítást Petru Lucaci, a Romániai Képzőművészek Szövetségének elnöke, Égerházi Attila, a művész fia és hagyatékának kezelője, valamint Vizi Katalin, a debreceni MODEM igazgatója nyitja meg március 12-én az intézet székhelyén.

Március 13-án, csütörtök este a Cimbaliband Március idusán című koncertjére várják a közönséget a bukaresti Liszt Intézetbe. A zenekar 2008-ban alakult – olvasható a tájékoztatóban, amely szerint az est folyamán "a kelet-európai életérzés, a hagyományos népzene és a modern zenei stílusok varázslatos keveréke" lesz hallható.

Kiemelték: a zenei alapot a cimbalom adja, amelyen a zenekar vezetője, Unger Balázs, a "cimbalom Chuck Berryje" játszik. Az estét különleges jazz, latin és balkáni ritmusok fűszerezik – olvasható az ismertetőben.

Mindkét rendezvény este hét órakor kezdődik.

 

Kép: Égerházi Imre – Erdély télen/egerhaziimre.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 1.: A Rajna kincse. 2026.06.18.
A Bohemian Betyars új albumáról
Tobias Kratzer Fidelio-rendezése a Magyar Állami Operaházban

Más művészeti ágakról

Mohácsi Balázs Újabb narancsok gurulnak el című kötetének bemutatójáról
színház

Tarnóczi Jakab Rekviem című darabja a Katona József Színázban
Nyerges Gábor Ádám Messziről jött vendégek című kötetének bemutatójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés