bezár
 

film

2025. 06. 03.
Hatvan film tekinthető meg a Filmio fesztiválon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Hatvan film tekinthető meg a Filmio fesztiválon Mozgókép-díjas alkotásokkal és sokszínű, a magyar animáció elmúlt 111 évének terméséből válogatott mozifilmekkel, sorozatokkal és rövidfilmekkel készülnek a szervezők az első Filmio Fesztiválra, amelynek alkalmából hatvan alkotás lesz elérhető ingyenesen egész júniusban a Filmio platformján.

A hetente megújuló kínálatban laptopon, okostévén vagy okostelefonon is megtekinthető lesz felújított képpel és hanggal többek közt az Oscar-díjas A légy, a cannes-i Arany Pálma díjat 1977-ben elnyert Küzdők, valamint a legújabb sorozatok közül a Puskás Öcsi és barátai, valamint a Janó Manó is.

prae.hu

A közelgő MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztivál alkalmából a magyar filmszakma éves seregszemléjén az elmúlt években nagy sikerrel vetített, valamint díjazott alkotások közül is ingyen válogathatnak majd a Filmio nézői.

A fesztivál kínálatában szerepel egyebek mellett Vecsei H. Miklós és Nagy Katica főszereplésével a Semmelweis, Bezerédi Zoltánnal és Szabó-Kimmel Tamással a Lefkovicsék gyászolnak, de meg lehet nézni az 1980-as években játszódó retró krimit, a Nyugati nyaralást is Mészáros Mátéval és Pokorny Liával, vagy a Hosszú Katinkáról forgatott, Pálinkás Norbert rendezte Katinka című filmet is.

Bekerült a programba Bánóczki Tibor és Szabó Sarolta rendezőpáros első mozifilmje a Műanyag égbolt, valamint Gauder Áron, az indián teremtéstörténetet elmesélő egész estés animációs filmje, a Kojot négy lelke is.

A Filmio hétről hétre bővülő kínálata átfogó válogatás a magyar film több mint 120 évének alkotásaiból. A több mint 1000 film számos darabja időről időre ingyen is érhető.

Fotó: Facebook/Filmio 

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

film

A két film minden idők legnagyobb összbevételét hozta
Rajz és film kapcsolata Sunao Katabuchi A világ innenső végén című animéjében
Kristoffer Borgli: Kész dráma
Clair Obscur: Expedition 33

Más művészeti ágakról

irodalom

Bicskei Gabriella Barátnőim, Hágár című könyvének bemutatójáról
Jonas Mekas és William Basinski
Összművészeti est Csáth Gézáról
építészet

Az építészeti nyilvánosság szerkezetének torzításáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés