bezár
 

zene / interjú

Ami jön, annak örülünk, ami meg nem, azért nem idegeskedünk
Az Ocho Macho zenekar 2003-ban alakult, ekkor kezdtek el egyfajta kicsit reggae, kicsit latin, kicsit punk, kicsit rock and roll zenét játszani, amit a közönség gyorsan megkedvelt. Ma már a legtöbb fesztiválon ott vannak és igazi örömzenével szórakoztatják a közönséget. A Zöld Pardonban Kirschknopf Gergővel, a zenekar énekesével beszélgettem, aki többek között azt is elárulta, hogy milyen is az a bizonyos huppanós zene.
Another Strange Hour in Budapest – Vetítés előtti beszélgetés Alan Wilderrel
Another Strange Hour in Budapest – Vetítés előtti beszélgetés Alan Wilderrel
2012. szeptember 28-án ismét Budapestre érkezik Alan Wilder, a Recoil szülőatyja. A látogatás apropóját ezúttal az itt készült, A Strange Hour in Budapest című koncertfilm bemutatója adja, melyet Herkó Attila jegyez. A dupla vetítés helyszíne a Toldi Mozi – jegyek a 18 órás előadásra még korlátozott számban kaphatók.
Népdal, underground és mainstream
Eddigi legnagyobb fellépésére készült a Csík zenekar a Sziget Fesztiválon, ahol augusztus 6-án aztán egy közel háromórás koncerten olyan ikonokkal énekelt együtt, mint Bródy János, Szörényi Levente vagy Kováts Kati, s a vendégek közül nem hiányozhatott Lovasi András sem, akinek igen nagy szerepe volt a Csík zenekar népszerűvé válásában. A Kiscsillag énekesével e nagyszabású koncert főpróbáján beszélgettünk.
Erdőkerülő posztsanzon a Kék szobából
Az Elefánt zenekar Kék szoba című kislemezével máris belopta magát az igényes kortárs könnyűzenét kedvelők szívébe. A tehetséges zenészek közül ezúttal Szendrői Csabával, az Elefánt aranytorkú énekesével beszélgettünk.
Lélekkel teli, esendő és bizonytalan – pont olyan, mint az ember maga
Mandel Róbert a tekerőlantjával 1977 óta több mint 3000 hangversenyt adott. Legjelentősebb koncertjeit szólistaként, majd az 1981-ben általa alapított Mandel Quartettel adta. Játékát számos magyarországi, német, angol és egy japán kiadású hanglemez őrzi. A digitális váltásról, valamint a régi és új zene kapcsolatáról kérdeztük.
Zenétől lesz hangos Tata városa
Idén első alkalommal kerül megrendezésre a Tatai Utcazene és Művészeti Fesztivál, mely egy igazi összművészeti élménnyel várja a városba látogatókat július 27–29. között. A rendezvény főszervezőjével, Képe Ildikóval beszélgettünk.
Család és zene ma, Magyarországon
Kelemen Barnabás első szólóestjéről Kroó György, a Magyar Rádió vezető kritikusa a következőket mondta: "Rendkívüli igéretnek azért érzem, mert kimagasló adottságok birtokában, elbűvölően harmonikus jelenség. Hangszeres technikai készségét, sőt hangszeres fantáziáját kiegyensúlyozza a zenei tehetség. Ez a primer muzikalitás azonban nemcsak az ösztönök síkján vizsgázik jelesre, hanem az életkorhoz viszonyítva megdöbbentően sok intellektuális elemet is tartalmaz, közöttük a legritkábbak egyikét, a stílusérzékenységet."
A sok ezer színből még csak párat mutattunk meg
Izgalmasan indul a Magashegyi Underground zenekar nyara, ugyanis Bocskor Bíborkáék nemrégiben még első, önálló, budapesti szabadtéri koncertjükre próbáltak, július 7-én pedig már Veszprémben egy szimfonikus zenekarral lépnek fel a Veszprémi Utcazene Fesztiválon. A zenekar énekesnőjét faggattuk.
Szinesztézia és más érzéki nyalánkságok
A szinesztézia szó a görög "aisztheszisz" (érzéki észlelés) és "szün" (együttes) összetételéből áll elő: együttes észlelést jelent, azaz azt a jelenséget, amikor egy érzékszerv ingerlése – természetes körülmények között – egy másik érzékszervre jellemző észleletet eredményez, illetve egy másik érzékszervi modalitás észlelési folyamatát minőségileg vagy mennyiségileg megváltoztatja.
Hol találkozhat mesterével a tanítvány?
A Crescendo Nyári Akadémia immár 9 éve arra törekszik, hogy kéthetes kurzusa során művészileg és emberileg egyaránt értékes útravalót adjon az elkövetkezendő évtizedek meghatározó művészegyéniségeinek. Olyan oktatókat hívnak meg, akik a szakmai igényességen túl teljes emberként tekintenek az útkeresésben lévő diákokra, és szívesen beszélgetnek velük kérdéseikről, és a művészi pálya buktatóira is felhívják a figyelmüket. Így kerülhetett sor néhány évvel ezelőtt Kirkósa Tünde, fiatal tehetséges csellistánk és Judith Ermert Robe, a Ghenti Király Konzervatórium csellóművészének gyümölcsöző találkozására.
15   16   17   18   19   20   21   22   23 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés