bezár
 

film

2011. 04. 14.
Csütörtök a Titanicon: összefogás Japánért, a svéd versenyfilm és A romlás virágai
18. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál, 2011. április 8 – 16.
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Titanic Nemzetközi Filmfesztivál a Haru utazása című japán versenyfilmjéhez kapcsolódva összefogást hirdet a földrengés áldozatainak megsegítésére, a nézőket 20 órára várják a film vetítésére az Urániába. A svéd versenyfilm is látható lesz ma: internetes pornó, szexuális vágyálmok, sztriptíz - egy börtönviselt, integrálódni vágyó fiatal hős története pereg majd a vásznon.

prae.hu

A rendelkezésére álló eszközökkel a Titanic Nemzetközi Filmfesztivál is szeretné támogatni a katasztrófa sújtotta Japánt, ezért a Haru utazása című film vetítése kapcsán a Japán Alapítvánnyal együttműködve gyűjtést szerveznek a földrengés áldozatainak megsegítésére.

A fesztivál versenyprogramjában szereplő Haru utazása című japán filmet április 14-én 20 órától vetítik az Uránia Nemzeti Filmszínházban, a szervezők őszintén reméljük, hogy a nézők közül lehetőségeikhez mérten minél többen adakoznak majd.

A Haru utazása egy fiatal lány és nagyapja kapcsolatán keresztül mesél olyan tradicionális japán értékekről, mint az elfogadás képessége vagy a család iránt érzett felelősség. A filmben több olyan helyszín szerepel, különösen Miyagi prefektorátusban, amely a március 11-én Japánt ért pusztító katasztrófában a föld színével lett egyenlő. A rendező, Kobajasi Maszahiro levélben kérte meg a fesztiválszervezőket, hogy a film vetítési díjának felét a földrengés és árvíz sújtotta térség lakóinak javára ajánlják fel. Üzenetét a film vetítése előtt a nézők is hallhatják. majd 

A Haru utazását még egyszer vetítik április 16-án, szombaton az Uránia nemzeti Filmszínházban.
Kobajasi Maszahiro: Haru utazásaKobajasi Maszahiro: Haru utazása

A Hullámtörők-díjért szintén versenybe szálló Vadember című svéd film ma 20 órakor , a KINO-ban kezdődő vetítésén jelen lesz a film rendezőpárosa, Martin Jern és Emil Larsson, akik rengeteg érdekes háttérinformációval szolgálhatnak a nem mindennapi történet születésének körülményeiről. 

Kim frissen szabadult a börtönből, és nem vágyik másra, csak normális, egyhangú életre. Kerüli a balhét, új munkahelyén szorgalmas munkaerő, edzi a testét, és szabadidejét barátnőjével tölti. Apja azonban, aki megrögzött bűnöző, nem tudja elfogadni, hogy Kim megváltozott. Néhány nap leforgása alatt Kim élete összefonódik három másik fiataléval. E három ember: Jesper, aki egy buszban él és internetes pornóval keresi kenyerét; a keresztény Ylva, akit szexuális vágyálmok gyötörnek; valamint Susanne, aki sztriptíztáncosnő akar lenni. Az Ő még csak tizennégy rendezői szellemi és anyagi nyomorról szóló történetüket a svéd nyár tündöklő képeivel ellenpontozzák.
Martin Jern és Emil Larsson: VademberMartin Jern és Emil Larsson: Vadember

A Titanic mai programjában szerepel még egy film, amelynek rendezőjét a körünkben köszönthetjük. A Toldiban 18.30-tól vetítik A romlás virágai című francia filmet, amely egy Párizsba érkező jómódú teheráni lány és egy francia fiú szerelmének története a 2009-es iráni lázongások idején. A lány a Twitteren és a YouTube-on követi az otthoni véres eseményeket, és ugyan a fiút hidegen hagyja a politika, kapcsolatukra könyörtelenül rányomja bélyegét a jelenkori történelem. A vetítésen jelen lesz a film rendezője, a Budapesten született, de Svédországban nevelkedett David Dusa is.
David Dusa: A romlás virágaiDavid Dusa: A romlás virágai

A TITANIC csütrötöki programja:
04.14. Csütörtök

KINO
16:00 Esős évszakok
18:00 A ház
20:00 Vadember

Örökmozgó Filmmúzeum
20:30 A Gonosz papja

Toldi Mozi
16:45 Perrier vérdíja
18:30 A romlás virágai
20:30 Carlos

Uránia Nemzeti Filmszínház
16:00 Néma csönd
18:15 Árnyékban
20:00 Haru utazása

18. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál
2011. április 8-16. Budapest
www.titanicfilmfest.hu





nyomtat

Szerzők

-- Forgács Nóra Kinga --


További írások a rovatból

Rose of Nevada a Brit Filmnapok megnyitóján
Interjú Nagy Dénes rendezővel a Kurtág-töredékek című dokumentumfilmről

Más művészeti ágakról

Beszélgetés Ferencz Orsolyával Félálom című debütkötetéről
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyam 13. számáról
Az Irodalom és Blues zenés irodalmi estről
Első Zürichi Barokk Fesztivál


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés