bezár
 

art&design

2013. 06. 11.
Kortárs magyar öltözékek kiállítása Milánóban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Kortárs magyar öltözékek bemutatója nyílik Pentatónia címmel csütörtökön Milánóban a Palazzo Morandóban, a magyar-olasz kulturális évad keretében.

prae.hu

Magyarországról 23 tervező 51 modelljét láthatják az érdeklődők egy hónapon át a milánói divattörténeti múzeumban. Simonffy Márta, a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetségének elnöke Milánóból az MTI-nek telefonon elmondta: öt nagyon attraktív estélyi ruha a palota belső udvarán három méter magas plexi piramisokban lesz látható, a többi öltözéket a palota első emeletének kilenc termében állítják ki. Az utcai és alkalmi ruhák mellett háromnyelvű (olasz-angol-magyar) ismertető olvasható a tervezők szándékairól, az öltözékek forrásairól.
   
A magyar kortárs öltözéktervezők gondolati kiinduló pontját annak a szellemi örökségnek, hagyománynak folytatása, átvétele és átadása adja, amelyet Bartók Béla és Kodály Zoltán magyar zeneszerző teremtett meg.
"Felfedezték, műveikben alkalmazták a pentatón egész hangokra épülő zenei eredőt. Erre a példára építve alakult ki a magyar kortárs ruhatervezésben egy olyan felfogás és megjelenítési mód, amely az autentikus népi öltözékben meglévő hagyományos motívumból és formakincsből merítve teremt egyedi hangvételű, kortárs öltözékeket" - fejtette ki az elnök.
   
Az idősebb és ifjabb tervező generáció egyaránt képviselteti magát. Közöttük van Mészáros Éva, aki 1991-ben szervezte meg az első Modern Etnikum című kiállítást és indította el ezt a gondolkodásmódot a divattervezésben. Szerepel a tárlaton Katona Szabó Erzsébet bőrös iparművész, Sárváry Katalin textiltervező, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem címzetes egyetemi tanára, valamint Bein Klára, Göbölyös Márta, Madarász Kathy Margit, mindannyian többszörösen díjazott tervezők.
A fiatalok közül láthatók lesznek Molnár-Madarász Melinda, Marosi Krisztina, Pazicski Miklós, Pallai Bernadett, Csegöldi Erika és Kárpáti Judit munkái.
   
Az esemény fő támogatója az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) és a Magyar Művészeti Akadémia (MMA).
   
Az egy hónapig látható kiállítást Kucsera Tamás Gergely, az MMA főtitkára nyitja meg.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Maud Karlsson Lima de Faria kiállítása Uppsalában
art&design

A Godot Galériában
art&design

A MOME ADM „Válts nézőpontot!” kiállításáról
art&design

Pál Csaba: Transzparens körforgás című kiállítása nyomán.

Más művészeti ágakról

Tankcsapda és Kispál és a Borz a Szigeten – 2026. augusztus 12.
Az építészet és az irodalom rokonlelkűségéről
film

Közönség- és művészfilmek a Vertigo Filmhét műsorán
Zenés táncszínházi kísérlet Mozart Requiemje nyomán / Festival d’Aix-en-Provence - Adelaide Festival, Theater Basel, Wiener Festwochen, Palau de les Arts Reina Sofía, La Monnaie koprodukció / De Munt, július 12.


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés