bezár
 

zene

2016. 09. 26.
A világ több mint 30 országából követték a II. Nemzetközi Marton Éva Énekversenyt
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A világ több mint 30 országából követték az érdeklődők a 2. Nemzetközi Marton Éva Énekverseny élő internetes közvetítését.

A középdöntő és a döntő tízkamerás élő internetes közvetítését Japántól az Egyesült Államokig, Norvégiától Brazíliáig a világ harmincnál is több országából követték - közölte a Zeneakadémia hétfőn az MTI-vel.
    

A szeptember 19. és 25. között megrendezett 2. Nemzetközi Marton Éva Énekverseny 15 ezer euróval járó Nagydíját és a 3 ezer eurós közönségdíjat a fehérorosz basszus, Alexander Roslavets nyerte el. A 12 ezer euróval járó első díjat a mongol Ankhbayar Enkhbold (bariton) kapta, a 9 ezer eurós második díjat az egyetlen döntőbe jutott magyar versenyzőnek, a szoprán Horti Lillának ítélte oda a zsűri, míg a 6 ezer eurós harmadik díjat a lengyel Lucyna Jarzabek (szoprán) érdemelte ki. A díjakat a megmérettetés döntőjét követően vehették át a versenyzők a Zeneakadémia Nagytermében.
    

A verseny záróakkordjaként, a Magyar Állami Operaházban megrendezett vasárnapi gálakoncerten minden döntős újra színpadra lépett. Ekkor vehették át a versenyzők az okleveleket és a különdíjakat. A finalisták vezető magyarországi koncerthelyszínek, szimfonikus zenekarok és fesztiválok meghívásait, továbbá egyes zsűritagok, a Zeneakadémia, valamint Marton Éva külön elismerését nyerték el. A verseny teljes eredménylistája és a döntősök rövid életrajza a martoncompetition.hu honlapon található meg, ugyanitt hamarosan elérhetők lesznek a fordulók videófelvételei és fotógalériái. A 2. Nemzetközi Marton Éva Énekversenyről a Zeneakadémia felkérésére film is készült: az MTVA által forgatott 55 perces dokurealityt a közmédia új kulturális adója, az M5 október 1-jén, a zene világnapján mutatja be.
    

"Nem fér hozzá kétség, hogy az immár második alkalommal sikerrel megrendezett Nemzetközi Marton Éva Énekverseny a világ élvonalába tartozik, és szerény költségvetése ellenére olyan rangos megmérettetésekkel említhető egy sorban, mint a brüsszeli Erzsébet királynő verseny, a szentpétervári Obrazcova-verseny, vagy a Plácido Domingo-féle Operalia. Fontos azt is hozzátenni, hogy lassan egy éve dolgozunk a Bartók Világverseny megalkotásán, a Marton Énekverseny egészen konkrét tapasztalatai pedig rendkívüli segítséget nyújtanak abban, hogy Bartók univerzális nagyságához méltó művet hozzunk létre" - idézi a közlemény Szabó Stein Imre, a Zeneakadémia kommunikációs igazgatója, a verseny projektvezetője szavait.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A 180-as Csoport című kötet bemutatója
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023

Más művészeti ágakról

Kritika Kállay Eszter Vérehulló fecskefű című kötetéről
Kritika Krusovszky Dénes Levelek nélkül című regényéről
Láng Orsolya Ház, délután című könyvének bemutatójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés