bezár
 

art&design

2012. 03. 22.
Visszaküldte a tolvaj az ellopott serleget a tatai múzeumba
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Egy 80 éves, serleg- és kupagyűjtő nyugdíjas lopta el múlt szombaton Tatáról a csizmadia céh XVIII. századi serlegét; miután a biztonsági kamera közzétett felvételén felismerte magát, szerda délelőtt visszaküldte a tárgyat a múzeumba, aznap délután a rendőrség előállította a férfit - tájékoztatta a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense csütörtökön az MTI-t.

prae.hu

Léber Gabriella elmondta: az ipari kamerák mellett a tatai televízió helyszínen forgató stábjának felvételeire is rákerült az elkövető.

A rendőrség segítségkérése után ő is telefonált a hatóságnak, azt állítva, hogy a fia diákcsínyből lopta el a serleget.

A felvételeken látszott, hogy a történet nem igaz. A tatai rendőröknek sikerült azonosítaniuk a férfit, akit a budapesti otthonából előállítottak; a gyanúsított beismerte a bűncselekmény elkövetését - tette hozzá a sajtóreferens.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Szeivolt Katalin munkái a Ladó Galériában
art&design

A Caffart Nemzetközi Művésztelep: medium című tárlata nyomán.
art&design

Aura Farming kiállítás a Magyar Képzőművészeti Egyetemen
art&design

Ajánló a Finom illesztésekhez

Más művészeti ágakról

A 2026-os Hummel & Prae díjátadóról
MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 3: Siegfried. 2026.06.20.
David Szalay Flesh című regényéről
Hedda Gabler a Tatabányai Jászai Mari Színházban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés