bezár
 

art&design

2013. 01. 21.
Tucatnyi Munkácsy Szegeden
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Munkácsy Mihály több mint egy tucatnyi festménye látható keddtől a szegedi Móra Ferenc Múzeum dísztermében. Az alkotások közül tíz Pákh Imre gyűjteményéből származik.

prae.hu

Medgyesi Konstantin, a közgyűjtemény sajtóreferense az MTI-nek elmondta, hogy a tavalyi rekord, a csaknem 50 ezres látogatottságú szegedi Munkácsy-kiállítást követően a múzeum és a Munkácsy Alapítvány tárgyalásokba kezdett egy vidéki bázis kialakításáról.
 
Az egyeztetéseket siker koronázta: a Pákh Imre-kollekció tíz darabja a Móra-múzeumban marad, és folyamatosan látogathatóvá válik - fogalmazott a muzeológus. - A keddtől, a magyar kultúra napjától megtekinthető tárlat nem egy hagyományos értelemben vett állandó kiállítás, hiszen a festmények folyamatosan cserélődni fognak.
   
Jelenleg szalonképek és tájképek mellett az Ásító inas, valamint a tavaly több mint 150 millió forintért Pákh Imréhez került, a Pásztorlány az erdőben című kép látható a díszteremben. Az érdeklődők megcsodálhatják a múzeum tulajdonában lévő Munkácsy-alkotásokat is: a Honfoglalás szín- és szénvázlatát, illetve a Felszolgáló lány című képet.
   
A sajtóreferens közölte, hogy a tervek szerint a frissen megvásárolt festményeket a jövőben Pákh Imre és stábja a szegedi Móra-múzeumban mutathatja be.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

A Godot Galériában
art&design

Pál Csaba: Transzparens körforgás című kiállítása nyomán.
art&design

A Caffart Nemzetközi Művésztelep: medium című tárlata nyomán.
art&design

Vélemény Kiss Miklósról és a Just Decorationről

Más művészeti ágakról

Beszámoló a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról
Mohácsi Balázs Újabb narancsok gurulnak el című kötetének bemutatójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés