bezár
 

színház

2013. 04. 26.
Leányálom-premier a Vaskakas Bábszínházban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Leányálom címmel női sorsokat megelevenítő, felnőtteknek szóló darabot mutat be a győri Vaskakas Bábszínház szombaton Pelsőczy Réka rendezésében.
A szövegkönyvet női élettörténetekből, vallomásokból állították össze az alkotók: a rendező, Solt Róbert dramaturg és az előadás három színésze, Kocsis Rozi, Ujvári Janka és Gergely Rozália - mondta Csobod Eszter művészeti titkár az MTI-nek.
   
A mosodában játszódó színműben nők mesélnek saját sorsukról, az anyaságról, a barátságról, a szexről, az anorexiáról, az öregségről. Miközben tisztulnak a ruhák, tisztulnak a történetek, az emberi sorsok.
   
Az alkotóközösség a huszadik század második felének magyar könnyűzenéjével és sok humorral fűszerezte a történetek sorát, hogy az élettel való egyezések szórakoztatóak (is) legyenek. 
   
"Vannak a férfiak. És vannak ezek a nők. Mi. Anyám, nagyanyám, húgom, barátnőm, szomszédom. Valami hasonló bennünk, valami ismétlődik. Valami, ami jó, ami fáj, ami nehéz, ami nevetséges. Sokat köszönhetünk egymásnak. Jót meg rosszat. A földön állunk. Mindent túlélünk. A nők mozgatják a világot. Nem fönt, hanem lent. A piacon, az utcán, a fürdőben, a munkahelyen" - vallja az előadásról Pelsőczy Réka. A Katona József Színház színész-rendezője két évvel ezelőtt már dolgozott együtt a Vaskakas csapatával, akkor A pecsenyehattyú és más mesék című produkciót vitte színre. 
   
A Leányálom díszleteit Kalmár Bence, jelmezeit Tihanyi Ildikó tervezte, a koreográfia Fejes Kitty munkája.
   
A Vaskakas évek óta színesíti repertoárját felnőtteknek szóló előadásokkal. Korábban egyebek között a Kádár Kata revüt, a Bernarda Alba házát és Az eső labirintusát játszották tizenhat éven felülieknek nagy sikerrel.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

színház

A FókuszOn sorozat második kerekasztal-beszélgetése a Katonában
Ivánka bácsi a Budaörsi Latinovits Színházban
Az előadás csak a jéghegy csúcsa, nézzük meg, mi van a víz alatt című beszélgetésről
színház

Show, bűn és erkölcsi komfort a Katona Chicago-előadásában

Más művészeti ágakról

Mohácsi Balázs Újabb narancsok gurulnak el című kötetének bemutatójáról
Metallica, Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 2026. június 11. és 13.
Nyerges Gábor Ádám Messziről jött vendégek című kötetének bemutatójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés