bezár
 

irodalom

2015. 04. 30.
300 millió a könyvtáraknak
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Háromszázmillió forint könyvtári érdekeltségnövelő támogatást biztosít az Emberi Erőforrások Minisztériumának Kultúráért Felelős Államtitkársága a települési könyvtárak gyűjteményeinek fejlesztésére.

A plusz forrásokat a helyi olvasási lehetőségek bővítésére, így a nyilvános könyvtárak gyűjteményeinek fejlesztésére, új könyvek és egyéb információhordozó könyvtári dokumentumok beszerzésére, legfeljebb 30 százalékban pedig a nyilvános könyvtári szolgáltatások korszerűsítését szolgáló infokommunikációs és műszaki eszközök, berendezési tárgyak megújítására lehet fordítani - tájékoztatta az MTI-t csütörtökön az államtitkárság.
    

prae.hu

Közleményük szerint a támogatásból ebben az esztendőben 565 önkormányzat részesülhet; a települések olyan arányban kaphatnak támogatást, amennyit könyvek és egyéb dokumentumok beszerzésére fordítottak az elmúlt évben.
    

A támogatás felhasználásáról a települési önkormányzatoknak december 31-ig kell elszámolniuk.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Hogyan lesz a műfordítóból könyvkiadó? című kerekasztal-beszélgetésről
Purosz Leonidasz Honvágy című kötetének bemutatójáról
Grzegorz Musiał Tamara a vulkán húga című könyvének bemutatójáról
Olvasószeminárium Péczely Dórával a Másik Műhelyben

Más művészeti ágakról

art&design

Pinczehelyi Sándor Overprint című kiállítása
Az Én és a kisöcsém a Szegedi Nemzeti Színházban
építészet

Balázs Mihály: Az építészet egy című könyvéről
art&design

drMáriás 60: Éljen a diktatúra! kiállításról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés