bezár
 

film

2016. 07. 18.
A Filmalap támogatásával készülhet Bogdán Árpád filmje
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Filmszakmai Döntőbizottság 250 millió forint gyártási támogatást szavazott meg Bogdán Árpád Genezis címmel készülő második játékfilmjére - közölte a Magyar Nemzeti Filmalap hétfőn az MTI-vel.

Mint írják, Bogdán Árpád színházi rendezéseit és rövidfilmjeit követően 2007-ben Boldog új élet című első mozifilmjével tűnt fel. Az önéletrajzi elemekkel átszőtt alkotás számos rangos szakmai díjat nyert, a nemzetközi közönség a Berlinálén láthatta először, majd világszerte több filmfesztiválra kapott meghívást.
    

prae.hu

A Genezis címmel készülő film története három szálon fut. A forgatókönyvet, melyen a bibliai teremtéstörténet motívumai vonulnak végig, az irodalmi munkássága révén is ismert Bogdán Árpád írta. A történet végső formáját a nemzetközi ScriptEast, majd a Filmalap forgatókönyv fejlesztési csapatának közreműködésével nyerte el.
    

A Genezis generációs problémát jár körül. A család fogalmát három, a mai Magyarország legkülönbözőbb társadalmi közegéből érkező ember történetén keresztül közelíti meg. Az események középpontjában egy sikeres nagyvárosi ügyvédnő, egy archaikus roma közösségből származó kisfiú, és egy magányos, titokzatos kamaszlány áll.
    

Az októberben kezdődő 35 napos forgatás autentikus magyarországi helyszíneken valósul meg. A hivatásos színészek mellett számos amatőr szereplő fog feltűnni a filmben. A gyártás előkészítése, főként a roma telepek zárt világának hiteles megjelenítésére való felkészülés, több mint két éven át tartó folyamat volt.
    

A Mirage Film és a Focus-Fox koprodukciójában készülő Genezis a tervek szerint 2017 tavaszára készül el, producere Taschler Andrea és Ferenczy Gábor.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Nem vagy egyedül cikksorozat - Edward Berger: Egy szerencsejátékos vallomása
film

Közönség- és művészfilmek a Vertigo Filmhét műsorán
Beszámoló a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról
Nem vagy egyedül cikksorozat - Darren Aronofsky: Rekviem egy álomért

Más művészeti ágakról

A Werther koncertszerű előadása a Salzburgi Ünnepi Játékokon
Szakonyi Károly a szocioriport és a hangjáték kapcsolatáról, és a rádiódramaturgia mibenlétéről
Az FSA első két napja a Szigeten
Kosztolányi Dezső Levelezése II. 1908–1913. S. a. r.: Sárközi Éva. Lektorálta: Buda Attila és Veres András. Budapest, 2026, ELTE HTK – L’Harmattan.


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés