bezár
 

film

2021. 08. 31.
Az afgán művészek helyzetéről rendeznek panelbeszélgetést
A Velencei Filmfesztiválon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Az afgán művészek helyzetéről rendeznek panelbeszélgetést A szeptember 1-jén megnyíló 78. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon panelbeszélgetést rendeznek az Afganisztánban jelenleg zajló válságról, különös tekintettel a filmkészítők és az afgán művészek helyzetére.

A filmfesztivál közleménye szerint a panelbeszélgetést szeptember 4-én tartják a Palazzo del Casinóban. A résztvevők között lesz a Kabulból kimenekített Sáhra Karimi afgán filmrendező, aki a közelmúltban a világ médiájának, kormányainak és humanitárius szervezeteinek szánt közleményében hívta fel a figyelmet az országában uralkodó állapotokra.

prae.hu

Az 1985-ben Teheránban született, afgán és szlovák állampolgárságú Karimi 2019 óta az Afganfilm nevű állami filmvállalat vezérigazgatója volt, az első és egyetlen nő Afganisztánban, aki filmművészeti doktorátust szerzett. Filmjei Afganisztánon kívül is jól ismertek.

A beszélgetés témája lesz a filmesek és általában az afgán művészek drámai helyzete, a humanitárius folyosók létrehozásának szükségessége és annak garantálása, hogy megkapják a politikai menekültstátuszt. Kitérnek majd a jövőjükkel kapcsolatos kérdésekre is.

Az eseményen ott lesz továbbá Sáhra Mani afgán dokumentumfilmrendező, valamint a tavaly a velencei filmfesztiválon indult szervezet, a veszélyben lévő filmesek nemzetközi koalíciójának (ICFR) képviseletében Vanja Kaludjercic, a Rotterdami Nemzetközi Filmfesztivál művészeti igazgatója, Orwa Nyrabia, az Amszterdami Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál művészeti igazgatója, valamint Mike Downey, az Európai Filmakadémia elnöke és Matthijs Wouter Knol, az Európai Filmakadémia főigazgatója is.

A fesztiválról további beszélgetés ezen a linken található.

A négyzetes kép forrása: VIFF

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Steven Soderbergh: Fekete táska
Elizabeth Sankey és Andrea Arnold filmjei
Nehéz istennek lenni: Arkagyij és Borisz Sztrugackij regényétől Aleksei German filmadaptációjáig

Más művészeti ágakról

építészet

Kritika a Skin of Glass című filmről
irodalom

Az örmény idő nyomában
Illusztrátorok beszámolója a Bolognai Gyermekkönyvvásárról
Illyés Gyula és Weöres Sándor egy-egy anya-versének hasonlóságairól


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés