bezár
 

irodalom

2023. 11. 22.
Franciaország lesz jövőre a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál díszvendége
2024 szeptember 26-29. Millenáris Park
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Franciaország lesz jövőre a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál díszvendége - közölte a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése. A 29. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivált jövőre szeptember 26. és 29. között rendezik meg a Millenáris parkban.

 Az idei díszvendég ország Hollandia volt, de a korábbi években olyan országok irodalma is fókuszba került, mint Szlovákia, Norvégia, Szerbia, Törökország, Kanada, Spanyolország, Németország vagy Kína.

prae.hu

Minden évben egy díszvendég írót is meghívnak a fesztiválra, aki a Budapest Nagydíjat is átveheti, az MKKE azonban egyelőre még nem hozta nyilvánosságra, hogy ki lesz az jövőre.

Azt azonban már bejelentették, hogy az év másik nagy könyves eseményét, a 95. Ünnepi Könyvhetet 2024. június 13. és 16. között rendezik meg a Vörösmarty tér, a Vigadó tér és a Duna-korzó területén.

A képek forrása a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál Facebook-oldala.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az Életünk folyóirat nyári lapszámáról
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 25. számáról
Az Ünnepi Könyvhét Vigadó téri színpadán Szepesi Kornéllal Gáspár Sára beszélgetett

Más művészeti ágakról

Gondolatok Fazekas Gergely Négynegyed című kötetéről
Meggyeskert, Nemzeti Színház, MITEM
építészet

Beszámoló a „Balatoni strandépítészet – Szerethető rendezetlenség, tervezett spontaneitás” című kötetbemutatóról
MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 4: Az istenek alkonya. 2026.06.21.


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés