art&design

A Goethe Intézet által szervezett programsorozat szakértői beszélgetésekeire, interaktív műhelyekeire és élményalapú estjeire azokat az érdeklődőket várják, akiket foglalkoztatnak a jelen legizgalmasabb társadalmi, kulturális témái.
A sorozat egy háromalkalmas irodalomterápiás műhellyel indul, amely drámapedagógiai és bibliodráma-módszerekre építve kortárs irodalmi szövegeken keresztül dolgozza fel a generációk közötti feszültségeket.
Május 8-án Wilfried Runde, a Deutsche Welle innovációs projektvezetője osztja meg tapasztalatait a mesterséges intelligencia médiában betöltött szerepéről. A magyar szakértőkkel közös esten szó lesz arról, hogyan formálja át az AI a tartalomgyártást, milyen etikai dilemmákat vet fel a gépek szerepe az újságírásban, és vajon leválthatja-e az újságírót a technológia.
Május 13-án Magyarország és Németország politikai kapcsolatainak alakulását járja körül Polyák Gábor, az ELTE Média és Kommunikáció Tanszékének vezetője, Győri Gábor, a Policy Solutions vezető elemzője és Stephan Meister, a Német Külügyi Intézet szakértője.
Május 14-én a pécsi Tudásközpontban, május 17-én pedig Budapesten, a Mixát Dumaklubban mutatkozik be a német mintára készült, de hazai történetekre épülő Reporter Slam, ahol volt újságírók slam poetry, stand-up formájában mesélnek pályaelhagyásról és újrakezdésről. A műsor házigazdája Litkai Gergely lesz.
Június 19-én Szegeden a vidéki nagy gyárnyitások kapcsán a helyi média szerepéről lesz szó.
Szeptember 4-én pedig generációkutatók, köztük Steigervald Krisztián vetik össze a magyar és német tapasztalatokat, keresve a generációs különbségek mögötti mintázatokat és a párbeszéd lehetőségeit.
A programsorozat záróeseménye egy olyan beszélgetés és kiállítás lesz, amely azt vizsgálja, hogy hogyan vált a divat az önkifejezés és a szabadság eszközévé az NDK-ban, és mit jelent ugyanez ma, 2025-ben. A programban a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatói is közreműködnek.
A programról és az eseményre történő regisztrációról bővebb információ goethe.de/budapest oldalon található.
Képek: Goethe Intézet