art&design

Budapest 70 helyszínén, több mint 100 eseménnyel csábítja a látogatókat a műtárgy.com rendezvénysorozata. Feltárulnak a restaurátor műhelyek titkai, az alkotók műtermei, tematikus művészeti és épületséták, előadások, workshopok, játékos programok várják a résztvevőket.
Idén a tudomány és a művészet kapcsolata kerül reflektorfénybe, ez a két terület több ponton is találkozik egymással. Erdély Dániel feltaláló, Rubik Ernő egykori tanítványa tudományos megközelítésben mutatja be Victor Vasarely művészetét. A látogatók betekintést nyerhetnek a restaurátorok munkájába is, és megtudhatják, hogyan leplezik le műszerek segítségével a hamisítványokat. A Szépművészeti Múzeum grafikai restaurátor műhelye, az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ és a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum egyaránt megnyitja kapuit.
A fesztiválon az alkotók is színre lépnek: Korniss Péter, Benczúr Emese, Baksai József, Soós Nóra és Soltész Melinda maguk vezetik körbe az érdeklődőket kiállításaikban. Kinyílnak ismert alkotók műtermei is, többek között Bullás József, Barakonyi Zsombor, Nagy Boglárka, Németh Marcell és Romvári Márton „munkahelye” várja a fesztiválozókat. A MÉF keretében megnyílik a néhány éve elhunyt Fajó János műteremházának kapuja is.
A résztvevők többek között találkozhatnak még a Gömböc egyik feltalálójával, Domokos Gáborral, Vitáris Ivánnal, az Ivan&The Parazol frontemberével, valamint Molnár Viktor „Kincsvadásszal” is. A MÉF exkluzív betekintést kínál olyan helyekre, ahova amúgy "civilek” nem, vagy csak ritkán léphetnek be. Kriptától a kupoláig címmel épületsétát tartanak például a Nemzeti Galéria épületében, Gül Baba türbéjében, lehet legózni, szobrokat vagy éppen herendi porcelánrózsákat készíteni.
A programokon való részvételhez jegyvásárlás és előzetes regisztráció szükséges. További információ az esemény honlapján érhető el.
Képek: műtárgy.com