bezár
 

art&design

2011. 08. 24.
Nem eladó az Ecce homo
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Nincs szándékában eladni a Munkácsy-trilógia részét képező Ecce homo című képet a tulajdonos Hajdú-Bihar megyei önkormányzatnak - írta szerdán Bodó Sándor megyei közgyűlési elnökre hivatkozva a Hajdú-bihari Napló.

prae.hu

"Nem őrültünk meg, ez olyan, mintha az Országházat adnánk el - reagált Bodó Sándor a trilógia eladásáról a napokban felröppent hírekre.

A lap szerint Halász János, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium parlamenti államtitkárát is tájékoztatták arról, hogy egy fővárosi ügyvéd - megbízásból - érdeklődött a trilógia képeinek tulajdoni viszonyairól, ugyanis megbízói állítólag szeretnék a híres képeket a világban megismerhetővé tenni, nyilván anyagi előnyöket is remélve ettől.

A kép nem eladó - tolmácsolta Halász János üzenetét Bodó Sándor a Hajdú-bihari Naplónak.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Interjú Schmied Andival
art&design

Bemutatták a Vasarely regényes évszázada című könyv bővített kiadását
art&design

Megnyitóbeszéd
art&design

Aura Farming kiállítás a Magyar Képzőművészeti Egyetemen

Más művészeti ágakról

A 2026-os Hummel & Prae díjátadóról
színház

Interjú Balogh Rodrigóval, az Independent Theater Hungary művészeti vezetőjével


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés