bezár
 

színház

2012. 05. 03.
Színiiskolák nemzetközi találkozója Békéscsabán
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Pénteken kezdődik a Színiiskolák Nemzetközi Találkozója Békéscsabán, a háromnapos rendezvény az antik és az orosz drámairodalom jegyében zajlik.
A színészhallgatók Csehov, Vampilov és Szophoklész műveit mutatják be az Ibsen Ház stúdiószínházában - mondta el az MTI-nek Seregi Zoltán, a békéscsabai Harruckern Színitanház vezetője.

Hozzátette: a Színiiskolák Nemzetközi Találkozóját második alkalommal tartják Békéscsabán. A fesztivál legfontosabb célja az iskolák közti kapcsolatteremtés, egymás módszereinek megismerése, elsajátítása és alkalmazása.

A találkozót 2011-ben a nemzetközi tapasztalatokra alapozva hívták életre annak érdekében, hogy a fiatal színészek a jelenleginél is gazdagabb tudással és játéktapasztalattal hagyják el a békéscsabai színitanoda falait. A színészképzés módszertana rendkívül sokrétű, a nemzetközi találkozó kiváló alkalom a különböző képzési alternatívák megismerésére és gyakorlati bevezetésére a mi iskolánkban - jegyezte meg Seregi Zoltán.

A nemzetközi találkozó eredményei között említette Seregi Zoltán az Újvidéki Színházművészeti Egyetemmel elmélyülő kapcsolatot, a békéscsabai színihallgatók Újvidéken is bemutatkoznak vizsgaelőadásukkal, az újvidékiek pedig Békéscsabán.

A Harruckern Színitanház ösztöndíjasai Újvidéken is tanulnak, az újvidékiek részére Békéscsaba nyújt ösztöndíjra pályázati lehetőséget.

A Kijevi Színművészeti Egyetem, az Újvidéki Színművészeti Akadémia szerb és magyar tagozata, a Pesti Magyar Színiakadémia és a Kaposvári Egyetem diákjai érkeznek pénteken Békéscsabára, hogy három nap alatt a színitanház hallgatóival együtt workshopokon vegyenek részt, bemutassák egymásnak vizsgadarabjaikat.

A fiatalok ízelítőt kaphatnak bohócmesterségből Greifenstein János vezetésével, valamint betekinthetnek az artisták világába is.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Hedda Gabler a Tatabányai Jászai Mari Színházban
színház

Kritika a Láthatáron Csoport ZUG című előadásáról
Osztrovszkij Az erdő című előadás a Szegedi Nemzeti Színházban
színház

A rendező, ha nő című kerekasztal-beszélgetésről

Más művészeti ágakról

Mohácsi Balázs Újabb narancsok gurulnak el című kötetének bemutatójáról
Metallica, Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 2026. június 11. és 13.
Az Életünk folyóirat tavaszi lapszámbemutatójáról
A Magyar Állami Operaház új Così fan tutte-előadásáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés