art&design
2013. 05. 24.
Cukormúzeum nyílik Petőházán
Cukoripari múzeumot hoz létre egy helyi alapítvány a Győr-Moson-Sopron megyei Petőházán, ahol 1879 és 2007 között működött cukorgyár - írja pénteki számában a Kisalföld.
A megyei napilap cikke szerint a település közösségi házában alakítanák ki a mintegy száz négyzetmétert elfoglaló tárlatot.
Ebben egyaránt helyet kapnának a 128 éven keresztül működő üzem relikviái és egy olyan interaktív tárlat, amely az iparág működését mutatja be a cukorrépa beérkezésétől a késztermék csomagolásáig.
A múzeum nyár végére tervezett megnyitásának előkészületeit a gyár egykori dolgozói által az üzem hagyományainak megőrzésére létrehozott Petőházi Cukoripari és Helytörténeti Gyűjtemény Közhasznú Alapítvány vállalta magára.
Ebben egyaránt helyet kapnának a 128 éven keresztül működő üzem relikviái és egy olyan interaktív tárlat, amely az iparág működését mutatja be a cukorrépa beérkezésétől a késztermék csomagolásáig.
A múzeum nyár végére tervezett megnyitásának előkészületeit a gyár egykori dolgozói által az üzem hagyományainak megőrzésére létrehozott Petőházi Cukoripari és Helytörténeti Gyűjtemény Közhasznú Alapítvány vállalta magára.
További írások a rovatból
Más művészeti ágakról
MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 1.: A Rajna kincse. 2026.06.18.
Az Ünnepi Könyvhét Vigadó téri színpadán Szepesi Kornéllal Gáspár Sára beszélgetett



