bezár
 

színház

2017. 07. 30.
Pozsonyi magyar társulat kapott díjat az idei avignoni kortárs színházi fesztiválon
Kokes János, az MTI tudósítója jelenti:
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Felhívjuk felhasználóink figyelmét, hogy a 20:12 órakor kiadott, Pozsonyi magyar társulat kapott díjat az idei avignoni kortárs színházi fesztiválon című anyagunk 2. bekezdése helyesen: A Finetuning című darabot a pozsonyi Ifjú Szívek Táncszínház és a Dusan Hégli Company közös adták elő a Corps et danse (Test és tánc) elnevezésű kategóriában.

Hégli Dusan szlovákiai magyar rendező és koreográfus Finetung című tánckoreográfiája kapta a Prix Tournesol díjat az idei kortárs színházi fesztiválon a franciaországi Avignonban - jelentette vasárnap a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség.

A Finetuning című darabot a pozsonyi Ifjú Szívek Táncszínház és a Dusan Hégli Company közös adták elő a Corps et danse (Test és tánc) elnevezésű kategóriában.

Az avignoni színházi fesztiválon az idén több mint 1100 előadást láthatott a közönség, és a Finetung darabot mintegy 150 kiválaszott előadás közül méltatták a neves díjra.

A pozsonyi magyar csoport darabjának még 2016-ban volt a bemutatója Avignonban, s azóta több mint 46-szor adták elő, elsősorban Avignonban - jegyezte meg a TASR. A Finetung a családon belüli lelki és fizikai erőszakkal foglalkozik. A táncosok kosztümeit Szűcs Edit tervezte, akinek neve a Saul fia című Oscar-díjas magyar film kosztümtervezőjeként vált ismertté.

"Nagyon boldog vagyok, hogy a kortárs színház legnagyobb fesztiválján a hagyományos táccal és zenével sikerült meggyőznünk a szakmai publikumot és a Prix Tournesol zsürijét is. Ez nagy elismerés" - mondta Hégli Dusan a hírügynökségnek.

A Prix Tournesol díjra olyan előadásokat jelölnek az avignoni színházi fesztiválon, amelyek az emberiség jövőjével, a környezetvédelemmel, a szolidaritással, a rasszizmussal és az egyenjogúsággal összefüggé témákat boncolgatnak.

Az Avignoni Színházi Fesztivált első ízben 1947-ben rendezték meg. Jelenleg a világ egyik legrangosabb kortárs színházi szemléjeként tartják számon.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Interjú Czeizel Gábor rendezővel
Shakespeare Julius Caesarja a Budaörsi Latinovits Színházban
színház

A rendező, ha nő című kerekasztal-beszélgetésről
színház

A Sirokkó Szövetkezet Keleti Blokk – Tömegpánik egy felvonásban című darabjáról

Más művészeti ágakról

Nyerges Gábor Ádám Messziről jött vendégek című kötetének bemutatójáról
A veszprémi Sziveri Intézet működése 2019 és 2026 között
irodalom

A klasszikus portugál irodalom remekművét Pál Ferenc ültette át magyarra


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés