bezár
 

színház

2019. 08. 24.
Kortárs táncművészet Budapesten
Tartalom értékelése (1 vélemény alapján):
Kortárs táncművészet Budapesten Szeptember 1. és 4. között rendezik meg immár 18. alkalommal a L1danceFestet, a nemzetközi kortárs táncszínházi előadások fesztiválját Budapesten; a fókuszban a kortárs előadóművészetek, a tánc- és társművészetek, valamint a performatív művészetek állnak. Az idei fesztivált workshopok, kiállítások, valamint beszélgetések is kísérik.

A külföldiek mellett az eseményen idén is megjelennek magyar alkotók is, köztük az L1 Egyesület tagjainak és rezidens művészeinek munkái. Az események főbb tematikái lesznek a showcase programok - rövid darabok seregszemléje; a stúdió-bemutatók; workshopok; kiállítások; az Add bele magad! elnevezésű konferenciasorozat, valamint a nyílt fórum. Az egyes előadások után az alkotókkal a Talking through V4+ címmel tartanak beszélgetést.

Szkéné színház

Az idei fesztivál szeptember elsejei nyitónapján a Lilach Orenstein izraeli táncművész stúdióprezentációja lesz látható, az előadás a nézőhöz való kapcsolódás új lehetőségeit kutatja. Az L1 Egyesület és a MAMŰ között elindult L1meetsMAMŰ együttműködésében nyílik a Test-Vonal 4 című kiállítás a MAMŰ Galériában, ahol kortárs alkotók munkáit mutatják be, a fókuszban a mozdulat és tánc szerepe áll.

A fesztiválon a magyar és nemzetközi kortárstánc-szcéna jeles képviselői tartanak workshopokat, amelyekre előzetesen lehet jelentkezni.

A kép forrása: macholshalem.org

 

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A VII. Roma Hősök Nemzetközi Színházi Fesztivál nyitóelőadásáról
A Füsziről és a Roma Hősök Fesztiválról Balogh Rodrigóval beszélgettünk
A Rémségek kicsiny boltja a Pesti Színházban
Kárpáti Péter Térkép a túlvilágról című darabja a Trafóban

Más művészeti ágakról

Az Árnyak kertje című antológiáról
Szinvai Dániel: álmomban az eső
Az OFF-Biennále Traces of Life című kiállítása


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés