bezár
 

art&design

2020. 02. 09.
A Bohus-Lugossy művészcsalád kiállítása Budapesten
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Bohus-Lugossy művészcsalád kiállítása Budapesten Fém-üveg-fotó címmel látható szombattól a Bohus-Lugossy művészcsalád alkotásaiból kiállítás Budapesten, a Józsefvárosi Galériában.

Az összegzés szerint Bohus Zoltán (1941-2017) szobrász és üvegtervező, a nemzet művésze; Lugossy Mária (1950 - 2012) ötvös-, szobrász- és üvegtervezőművész; Lugossy István operatőr és fotóművész; Bohus Áron ötvösművész és Bohus Réka fotográfus munkái láthatók a tárlaton.

prae.hu

A közlemény felidézi, hogy Bohus Zoltán egyedi, letisztult látásmóddal nyúlt az anyaghoz, gazdag életművet hagyva az utókorra. Felesége, Lugossy Mária örvénylő kompozíciói a világ sok táján láthatóak, Lugossy István operatőr és fotóművész alkotásai pedig különleges érzékenységgel helyezik a gyújtópontba a társadalom legkiszolgáltatottabb rétegeinek elkapott pillanatait.

Bohus Áron elsősorban cégéreket, díjakat tervez, de autonóm alkotóként is foglalkoztatja a kisplasztika. Bohus Réka a plasztikáról alakított gondolatainak kifejezésére nagyobb hangsúllyal használja a fotó és a számítógépes print lehetőségeit.

A Józsefvárosi Galéria és Rendezvényközpontot 2013 őszén újították fel, azóta kortárs képzőművészeti kiállítások és programok mellett rendszeresen szerveznek ott koncerteket, irodalmi esteket, irodalom- és zenetörténeti, tudományos témákban előadás-sorozatokat, szabadegyetemeket. Évente mintegy 35 ezer ember látogat el a Józsefvárosi Galériába - tartalmazza a közlemény.

Kép: jozsefvaros.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Pál Csaba: Transzparens körforgás című kiállítása nyomán.
art&design

drMáriás 60: Éljen a diktatúra! kiállításról
art&design

Vélemény Kiss Miklósról és a Just Decorationről
Setényi Anna Eszter: Kitchen Debate – PUCCS Contemporary Art, 1084 Budapest, Víg u. 22.

Más művészeti ágakról

színház

ifj. Vidnyánszky Attila REVIZOR РЕВІЗОР című darabjáról
Fráter Zoltán Elképzelt aranykorom című regényéről
Eric Clapton budapesti koncertjéről
gyerek

Szeretettel várják a családokat május 31-én


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés