bezár
 

zene

2021. 08. 03.
2022-ben visszatér a Sziget
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
2022-ben visszatér a Sziget 2022-ben visszatér a Sziget: a szervezők kedden bejelentették, hogy jövőre augusztus 10-től 15-ig várják a látogatókat az óbudai Hajógyári-szigetre.

"Már javában tárgyalunk a zenekarokkal, és jó eséllyel sikerül nagy sztárokkal emlékezetessé tenni a várva-várt visszatérést" - írják közleményükben. A Sziget fesztivál vezetői még májusban döntöttek úgy, hogy a járványhelyzet miatti bizonytalanságok miatt, 2020-hoz hasonlóan idén sem lesz Sziget.

prae.hu

A szervezők az utazás, a szállások, a vendéglátás és a védettségi igazolások körüli bizonytalanságok miatt határoztak úgy, hogy inkább a jövő évi Szigetre készülnek. Kádár Tamás, a fesztivál főszervezője akkor elmondta, hogy a két fesztiválmentes év a szervezők, a rendezvényekhez kapcsolódó cégek és dolgozók életét nagyon megnehezítette, az iparág rengeteg szereplőjét, a zenészektől a vendéglátósokon át a technikai alvállalkozókig szinte ellehetetlenítette.

Az ország két másik nagy könnyűzenei rendezvényét, a soproni Telekom VOLT-ot és zamárdi Balaton Soundot sem rendezték meg idén, ezek szervezői már március közepén bejelentették ezt.

A négyzetes kép forrása a Sziget Festival Official Facebook oldala.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 4: Az istenek alkonya. 2026.06.21.
A Bohemian Betyars új albumáról
Don Broco: Nightmare Tripping
Első Zürichi Barokk Fesztivál

Más művészeti ágakról

Az Életünk folyóirat tavaszi lapszámáról
David Szalay Flesh című regényéről
Mohácsi Balázs Újabb narancsok gurulnak el című kötetének bemutatójáról
irodalom

A 2026-os könyvheti Magvető-estről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés