bezár
 

színház

2021. 10. 16.
A Mezőséget idézi meg a Duna Művészegyüttes
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Mezőséget idézi meg a Duna Művészegyüttes Az erdélyi Mezőség színes népi kultúráját, zenei és táncörökségét idézi meg a Duna Művészegyüttes Szépséges Mezőség című előadásában október 24-én a budapesti Müpában.

A Liszt Ünnep Nemzetközi Kulturális Fesztivál programjaként, a Müpa szervezésében megvalósuló bemutató mintegy 300 településen, a magyar, a román, a cigány és a szász kultúra összefonódása révén kialakult sokszínű világon kalauzolja végig a nézőket. Ez a multikulturalitás áll a műsor tematikai centrumában is, melyet Navratil Andrea énekszava, Tóth Károly előadásában Wass Albert prózái, valamint Barcza Zsolt tangóharmonikás és a Göncöl zenekar játéka színesít - közölték a szervezők az MTI-vel.

Számos híresség született ezen a tájegységen, közülük az előadásban megidézik Kallós Zoltán és Wass Albert Mezőséghez kötődő szellemiségét. A színpadkép alapvetően a mezőségi dombságot jeleníti majd meg absztrakt díszletekkel, monumentális, gurítható dobogókat láthatnak majd a nézők, melyek felületeit vetítéssel színezik korszerű fényfestési technológiával.

A bemutatóra készülve több táncos szakember segíti az együttes munkáját, a darab Kocsis Enikő, Fitos Dezső, Farkas Tamás és Juhász Zsolt koreográfiáira épül.

„Az érzéseinket, a tájegység iránti szeretetet, annak szépségeit szeretnénk megmutatni. Multikulturális vidék magyarsággal, románsággal, cigánysággal - ezt az izgalmas együttélést próbáljuk színre vinni” - idézi a közlemény Juhász Zsolt együttesvezető, rendező szavait.

Négyzetes kép forrása: https://www.facebook.com/lisztunnep

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az Én és a kisöcsém a Szegedi Nemzeti Színházban
színház

A Sirokkó Szövetkezet Keleti Blokk – Tömegpánik egy felvonásban című darabjáról
Életvárók támogatói nap a Katona József Színházban
Beszélgetések a DESZKA Fesztiválon

Más művészeti ágakról

Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 16. számáról
Balázs Mihály: Az építészet egy című könyvéről
A Nemzeti Filharmonikusok Mozart/Rossini-koncertjéről
art&design

drMáriás 60: Éljen a diktatúra! kiállításról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés