bezár
 

irodalom

2021. 12. 21.
Megvásárolta Tandori Dezső hagyatékát a PIM
Az intézmény vállalja, hogy a hagyatékot kutathatóvá teszi
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Megvásárolta Tandori Dezső hagyatékát a PIM A Petőfi Irodalmi Múzeum 2021. december 20-án megvásárolta Tandori Dezső (1938-2019) és felesége, Tandori Ágnes (1942-2020) hagyatékát – tudatta a PIM a prae.hu művészeti portállal.

A számottevő mennyiségű dokumentumegyüttes az írói, költői és műfordítói életmű szinte egészét felöleli: műveinek autográf és gépiratos kéziratai, mintegy hatezer darabos levelezése, relikviái, személyes használati tárgyai, rajzai és képversei, közel háromszáz órát kitevő hanganyagai és az unikális bejegyzéseket és dedikációkat tartalmazó könyvtárának fontosabb darabjai képezik a gyűjtemény gerincét.

prae.hu

Az intézmény vállalja, hogy a kortárs magyar irodalom egyik legmeghatározóbb egyéniségének hagyatékát teljes egészében kutathatóvá teszi.

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Megjelent Tandori Dezső Egyetlen című kéziratának hasonmás kiadása
Szubjektív esszé egy koreai költészeti könyvbemutatóról
irodalom

Az örmény idő nyomában
Illyés Gyula és Weöres Sándor egy-egy anya-versének hasonlóságairól

Más művészeti ágakról

Az A.P. Art Galéria Echoes című tárlatáról
színház

Cyrano de Bergerac a Budaörsi Latinovits Színházban
Az Árnyak kertje című antológiáról
art&design

A 7layers című csoportos kiállítás a Pikszisben


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés