bezár
 

zene

2022. 01. 22.
Alice Sara Ott zongoraművész ad szólóestet a Müpában
Az MVM Koncertek – A Zongora-sorozat ezzel a koncerttel nyitja meg az évet január 27-én
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Alice Sara Ott zongoraművész ad szólóestet a Müpában Alice Sara Ott zongoraművész szólóestjével nyitja meg a 2022-es évet az MVM Koncertek – A Zongora-sorozat január 27-én Budapesten, a Müpában.

A szünet nélküli koncerten Alice Sara Ott a Deutsche Grammophon gondozásában megjelent Echoes Of Life (Az élet visszhangjai) című különleges albumának anyagát szólaltatja meg – közölték a szervezők az MTI-vel. A lemez gerincét Chopin Huszonnégy prelűdje szolgáltatja, a zongoraművésznő négy-öt tételenként a prelűdök folyamába ékel egy-egy 20-21. századi kompozíciót gyökeresen eltérő világú szerzőktől, akik között elvont, modern alkotó éppúgy akad, mint a filmzene, az elektronikus könnyűzene vagy a popzene képviselője.

prae.hu

Az utolsó Chopin-prelűd után Alice Sara Ott saját darabja, a Mozart-Requiem Lacrimosa tételét idéző Lullaby To Eternity (Bölcsődal az örökkévalósághoz) zárja a programot.

A zongoraművésznő 2019 februárjában hozta nyilvánosságra, hogy sclerosis multiplexben szenved. Lemeze a betegséggel vívott harc drámai feladatának lírai feldolgozása, zavarba ejtőn és torokszorítón nyílt vallomás az élet kiszolgáltatottságáról és törékenységéről.

A négyzetes kép forrása: A Müpa hivatalos oldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 4: Az istenek alkonya. 2026.06.21.
A Bohemian Betyars új albumáról
Verdi Stiffeliója a MusikTheater an der Wien előadásában

Más művészeti ágakról

Horváth Adél Sok ördögök című könyvének bemutatójáról
Az Ünnepi Könyvhét Vigadó téri színpadán Szepesi Kornéllal Gáspár Sára beszélgetett
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 24. számáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés