bezár
 

irodalom

2023. 04. 06.
József Attila megzenésített versei a Fiumei úti sírkertben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
József Attila megzenésített versei a Fiumei úti sírkertben A költészet napja alkalmából április 15-én József Attila megzenésített szerelmes verseiből ad koncertet Fekete Bori zenésztársaival együtt a Fiumei úti sírkertben, a költő sírjánál - közölte a programot szervező Nemzeti Örökség Intézete (NÖRI) csütörtökön az MTI-vel.

Mint a közleményben felidézik, a Junior Prima díjas énekesnő nemrég jelentette meg a Szeress, ha kedves az életeM! című, versfeldolgozásokat tartalmazó lemezét, amelyet most a Fiumei úti sírkertben a költő sírjánál mutatnak be. Az előadás József Attila nőkhöz való viszonyát, és legfontosabb szerelmeit helyezi fókuszba levélrészletek, megzenésített versek és népdalok segítségével.

prae.hu

Az előadáson olyan ismert művek hangzanak el, mint a költő síremlékén is olvasható Íme, hát megleltem hazámat vagy a Talán eltünök hirtelen, valamint utolsó kötetének címadó verse, a Nagyon fáj.

A NÖRI számára fontos, hogy változatos programokkal, rendszeres kulturális eseményekkel hívja fel a figyelmet a Fiumei úti sírkert nemzeti emlékhely jellegére, amelynek egyik fő célja, hogy a magyar kultúrát hitelesen közvetítse a következő generációk számára - hangsúlyozzák a közleményben.

Fotó: Wikimedia Commons, Homonnai Nándor

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az Alföld és a Jelenkor 2026. júniusi lapszámairól
irodalom

Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 22. számáról
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 20. számáról
Interjú Wojciech Tochmannal, a Mintha követ ennél szerzőjével

Más művészeti ágakról

színház

ifj. Vidnyánszky Attila REVIZOR РЕВІЗОР című darabjáról
art&design

Szeivolt Katalin munkái a Ladó Galériában
színház

A FókuszOn sorozat második kerekasztal-beszélgetése a Katonában
építészet

Interjú Schmied Andival


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés