bezár
 

art&design

2010. 12. 12.
Illatművészeti Központot alapított egy New York-i Múzeum
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Illatművészeti Központot alapított a New York-i Museum of Arts and Design.

prae.hu

"Az illatok világunk igen érdekes részét képezik" - indokolta az intézmény döntését Holly Hotcher múzeumigazgató.

A központ első tárlata A parfümök művészete, 1889-2011 címmel jövő novemberben nyílik. A látogatók tíz nevezetes parfümön keresztül ismerhetik meg a legnevesebb illatszergyártók történetét, munkásságát, s azt a korszakot, amelyben egyes készítmények születtek.

A New York-i nem az egyetlen múzeum, amely a parfümöket művészetként kezeli. A franciaországi Grasse-ban működő múzeum az illatszerek történetének szentelte tárlatát, egy madridi pedig parfümös üvegcséket vonultat fel.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Maud Karlsson Lima de Faria kiállítása Uppsalában
art&design

Szeivolt Katalin munkái a Ladó Galériában
art&design

Beszámoló a Tökéletes jelenről
art&design

Ajánló a Finom illesztésekhez

Más művészeti ágakról

Független, gondolkodó, szakmájához hű művész
Horváth Adél Sok ördögök című könyvének bemutatójáról
MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 3: Siegfried. 2026.06.20.


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés