bezár
 

art&design

2011. 01. 31.
Eltávolították a Franco-diktatúra utolsó szobrát
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Harmincöt évvel a Franco-diktatúra vége után eltávolították Barcelonában a korszak jelképeit magán hordozó utolsó köztéri szobrot.

prae.hu

A babérkoszorút viselő nőt ábrázoló alkotást mintegy kétszáz érdeklődő - nagyrészt idős emberek - jelenlétében és tapsa közepette vasárnap szállították el a helyéről. "Ez a demokratikus normalizáció egyik pillanata" - mondta az összegyűlteknek Jordi Hereu i Boher barcelonai polgármester.

A szobrot 1940-ben állították a francóista csapatok spanyol polgárháborúban aratott győzelmének emlékére.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Szeivolt Katalin munkái a Ladó Galériában
art&design

Megnyitóbeszéd
art&design

A MOME ADM „Válts nézőpontot!” kiállításáról
art&design

Vélemény Kiss Miklósról és a Just Decorationről

Más művészeti ágakról

Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 26. számáról
Az Életünk folyóirat tavaszi lapszámáról
Horváth Adél Sok ördögök című könyvének bemutatójáról
MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 3: Siegfried. 2026.06.20.


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés