bezár
 

film / film

Csillagporos ábrándok
Csillagporos ábrándok
Életünk során, ha nagyon szerencsések vagyunk, adódnak olyan véletlen találkozások amelyek örökre nyomot hagynak bennünk. Szó szerint belebotlunk olyan emberekbe, akikre mindig emlékezni fogunk majd. De amíg tart az élmény, nem gondolunk a majdra. Paul Thomas Anderson új filmje, a Licorice Pizza egy tinédzser fiú szemszögéből mutatja be, hogy milyen az, amikor csak az itt és a most számít.
Kisgömböc a Zrínyi utcában
Kisgömböc a Zrínyi utcában
Egy kilakoltatási procedúra dagad eposzi küzdelemmé a Kilakoltatás című magyar filmben, amely egyszerre vígjáték és dráma, társadalmi körkép és személyes történet. Egy szocigrafikus látlelet éleslátása és a mindennapok szürrealitása rakódik egymásra Fazekas Máté Bence első nagyjátékfilmjében.
A bús rádiós panaszai
A bús rádiós panaszai
Az emberi kapcsolatok és érzelmek csodálója, Mike Mills C’mon C’mon – Az élet megy tovább című filmjében ezúttal a hagyományos elbeszélést fellazítva szabad teret enged, hogy megmártózhassunk a keserédes melankóliában, és gondosan megkomponált, fekete-fehér képeivel nosztalgikus andalgásra invitál bennünket.
Számkivetettek a Magyarország-óceánon
Számkivetettek a Magyarország-óceánon
A hajléktalanság régóta megoldandó problémája az emberiségnek, így Magyarországnak is, amelyre egy újabb, izgalmas és elgondolkodtató dokumentumfilm hívja fel a figyelmet Erdőlakók címmel.
Az irányítás határai
Az irányítás határai
Az elengedésnek, továbblépésnek és a múlt feldolgozásának érzékeny története a Vezess helyettem, Ryûsuke Hamaguchi japán rendező négyszeresen Oscar-díjra jelölt filmje. Hamaguchi nevét már korábban is ismerhették, akik követik a fontosabb filmfesztiválok különböző szekcióit, legfrissebb alkotásával azonban nemcsak sikerült meghódítania szélesebb körben is a közönség szívét, hanem azt is bebizonyította, hogy a legnagyobb kortárs rendezők között van a helye.
Kígyóként gyűrűző bűntudat
Kígyóként gyűrűző bűntudat
Első rendezésében Maggie Gyllenhaal az utóbbi években világhírűvé vált, Elena Ferrante álnéven publikáló olasz szerző regényét dolgozta fel. A forgatókönyvet is jegyző rendező egy kellemetlen főszereplő lélekrajzán keresztül világítja meg az önfeláldozó anya toposzának árnyoldalait, tükröt tartva az ideálhoz ragaszkodó és az attól való eltérést mély megvetéssel büntető társadalom számára.
Az odaszületettség imperatívusza
Az odaszületettség imperatívusza
Kenneth Branagh coming-of-age drámájának francia új hullámos nosztalgiája és fekete-fehérben felvett, esztétikai szépelgése közben váratlanul egy musical betét csapja arcon a nézőt. Az ötlet kiváló, a szenvedélyes hangnem sem jelentene problémát, Branagh azonban mintha maga sem tudná eldönteni, hogy pontosan milyen filmet akar rendezni.
Óda az anyákhoz
Óda az anyákhoz
Spanyolország első számú mozgóképes exportcikke, Pedro Almodóvar elkészítette a sorban huszonkettedik nagyjátékfilmjét, melyben minden létező módon visszatér a gyökerekhez, megtartva kedvenc filmes toposzait: a szenvedélyes nőket és körülöttük a lángoló színeket.
Mit adunk tovább gyermekeinknek?
Mit adunk tovább gyermekeinknek?
A transzgenerációs traumáról mesél Mundruczó Kornél mindössze néhány hét alatt leforgatott filmje, az Evolúció. A Proton színházi társulatnál régóta nagy sikerrel futó darabjából adaptált mozi nemcsak a holokauszt emlékezetének szuggesztív ábrázolása, hanem Mundruczó Kornél életművének is kiemelkedő alkotása.
Az állatok jogairól, személyes és intim nézőpontból
Az állatok jogairól, személyes és intim nézőpontból
Az utóbbi években egyre több olyan dokumentumfilm készül, amely az állatok jogaiért emel szót, azonban kevés olyan alkotást láthatunk, amely kifejezetten az állatok nézőpontjából ábrázolja a világunkat. Ehhez a látásmódhoz próbál közelebb jutni a Tehén című film, a 2022-es BIDF Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál programjának egyik emlékezetes mozija.
9   10   11   12   13   14   15   16   17 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés