bezár
 

film / film

Vágy és vezeklés
Vágy és vezeklés
Ladikunk a Titanic-Rómeó és Júlia-Szeress most érzelmi Bermuda-háromszög viharában vergődik, de még így is meglepően fájdalmasan hasít belénk egy ilyen cím - ami ráadásul fals, az eredeti simán "Vezeklés".
Egykutya
Egykutya
Erős a gyanúm, hogy a Sas-Neményi alkotópáros néhány éven belül a tuti biztos Valentin-napi ajándékötletek tárházában szeretné tudni közös produkcióit, közvetlenül a rózsaszín plüss dinoszauruszok, a szív alakú fényképes díszpárnák és a csilingelő-éneklő léggömbök mellett.
Az első mozi az utolsó túszról
Az első mozi az utolsó túszról
Vector műve tulajdonképpen nem is annyira amatőr film, mint inkább no budget mozi - a költségvetés részletesen lebontva olvasható a stáblistán, és igen csekély összegről van szó, a végeredményhez képest gyakorlatilag semmiről. Az Utolsó túsz sem "rendes", sem amatőr filmként nem fogja megváltani a világot, mégis egy igazán rokonszenves, a maga keretei között meglepően jó alkotásról van szó.
Nagy műbe vágva a baltát
Nagy műbe vágva a baltát
Vajon hány fiatal, dél-amerikai szűzlány szőrtelenítette a hónalját a 19. század végén? Nyilvánvalóan egy sem. Nos, Mike Newellnek erről más a véleménye - és amilyen jelentéktelen apróságnak is tűnik ez, olyan sokat árul el a Szerelem a kolera idején filmváltozatáról.
Ducki Tomek és az ő Életvonala
Ducki Tomek és az ő Életvonala
Tavaly sorra nyerte el az európai animációs filmfesztiválok díjait egy fiatal magyar-lengyel rendező, Ducki Tomek iparművészeti főiskolára készített diplomamunkája, az Életvonal (Lifeline). Mivel se magyarul, se angolul nem találtam még róla, se korábbi munkáiról semmiféle elemzést, úgy gondoltam, érdemes föltérképezni eddigi munkásságát, és jegyzeteket fűzni hozzá.
A valószerűség színeváltozása
A valószerűség színeváltozása
A Cloverfield kapcsán Godzillát, Cthulhu-t emlegetnek. Le kell szögeznünk: ez nem egy szörnyfilm. Még akkor sem ha annak mutatkozik. A hívőknek és a rendíthetetlen (eszelős-esztelen) látványváróknak fog talán a legjobban fájni, hogy éppen emiatt remek.
Nyálcsorgatás és hörrögés
Nyálcsorgatás és hörrögés
Kultuszfilmek hibridje – már az Alien versus Predator első része is vegyes érzelmeket kiváltó film volt, ugyanakkor persze nincs miért fanyalogni azon, miért kellett összehozni e legendás szörnyalakokat.
A legenda xenomorfiája
A legenda xenomorfiája
Az Alien vs Predator 2 - Requiem (A Halál a Ragadozó ellen 2) természetesen nagyon rossz film - méltatlan nagy elődeihez. Ám ez önmagában cseppet sem érdekes. Sokkal fontosabbak és izgalmasabbak e két legendás történetfolyam egybeolvadásából létrejövő agónia tünetei.
Nagymenők szemtől szemben
Nagymenők szemtől szemben
Miután Hollywood egyik legsokoldalúbb iparosaként Ridley Scott az elmúlt három évtizedben majd minden műfajban kipróbálta magát, 2007-ben elérkezettnek látta az időt a lista kiegészítésére. A többnyire igen eltérő színvonalon teljesítő Scott ezúttal nem kisebb célt tűzött ki maga elé, mint hogy elkészíti az új évezred első amerikai gengsztereposzát.
Pirkadattól alkonyatig
Pirkadattól alkonyatig
Robert Rodriguez több mindenhez ért, mint egy átlagos amerikai rendező (vág, zenét szerez, fényképez stb.), és ezeket általában még magasabb színvonalon is műveli kollégáinál, de egy valami mindig kifog rajta: a saját forgatókönyv. Bármennyire ügyes annyi más téren, az írás egyszerűen nem kenyere. Választott műfajaiban viszont nem is a tökéletesre csiszolt forgatókönyv a legfontosabb szempont.
133   134   135   136   137   138   139   140   141 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés