bezár
 

film / film

Mindenkinek lehet egy szar hete?
Mindenkinek lehet egy szar hete?
Hát persze, válaszolnánk rutinosan, az embernél semelyik élőlény sem tudja jobban szívatni magát. Az ember magára zárja az ajtót, benyomja a tévét, kikészít egy tonna hízlaló-ropogtatnivaló fröccsöntött műanyagot, ízlés szerint alkoholt és tudatmódosító szereket, majd addig paráztatja magát százcsatornás magányában, amíg tökéletesen, de nagy csöndben bele nem rokkan - saját magába. Egy valóságos királynő azonban egész másképp szenvedi az életet...
Köpni kell
Tomboló libidójú, ám (még?) csillogó szemű párocska költözik a kísérteties, lepusztult, körfolyosós bérházba. A szomszédban saját maguk laknak – húsz évvel később. Abszurd, mi több, ijesztő alapszituáció, minden feltétel adott egy négy- (avagy két?-) szereplős kegyetlen kamarajátszma felskiccelésére.
Fekete hajú kislány menni Amerika
Fekete hajú kislány menni Amerika
A kör első része óta újra és újra leporolt kérdés számomra, honnan került elő ez a némaságában rettenetes, hajtincsei közül a cápák érzékiségével kibámuló szellem. Az Átok - Grudge 2 újra aktuálitást adott....
„Holnap a Dezodorra gyertek”, avagy gyöngyöt a disznók elé
„Holnap a Dezodorra gyertek”, avagy gyöngyöt a disznók elé
Süskind regényének korrekt mainstream mozivá való átgyúrása láttán kiborul a prüdéria bilije. Szegfűszeg? pézsma? netán fahéj? Ez fingszag, baszki!!!
Sztahanovista kalauz
A film elején egy Galina nevű (Laura Elena Harring) macskaruhás, echte akciónéni fénysebesség-közeli mozgással elintéz pár tagbaszakadt, rosszarcú férfiút: kik csak nem akarnak elfogyni. Már kapnánk is a távirányító után, de hálisten’ megjelenik harcos ifjaink példaképe, a kellemesen békafejű, kigyúrt Jacques (Jean-Claude Van Damme), s érezzük: érdemes kitartanunk.
Filmravatal
Filmravatal
Mel Gibson – úgy tűnik – végleg búcsút mondott annak, amihez értett, tudni illik a sztárszínészetnek, és önjelölt gondolkodóvá, az emberi civilizácó(k) nagy tévedéseit és válságjelenségeit, illetve az ember személyes esendőségét grandiózus filmvállalkozások keretei között latolgató homályos vizionáriussá avanzsált. Emellett személyes missziójának tartja, hogy a filmjeiből csakis feliratos változat készülhessen, kivétel talán a klasszikafilológusok és a Yukatán-félszigeti mozisok és forgalmazók köreiben tartott tesztvetítések munkakópiáit. A Passió latin és arámi nyelven elhangzó dialógusai, és a legfrissebb, sorrendben a negyedik Gibson-rendezés, az APOCALYPTO egy az egyben yukatek indián dialektusra átültetett dikciója legalább is erre vallanak…
Akartok örökké élni?
Akartok örökké élni?
Az emberek általában piszkosul szeretnének. Folyton az öregedés jelein meg a fenyegető, elkerülhetetlen halálon stresszelnek. Ettől állandóan mocsok rosszul érzik magukat a ráncosodó bőrükben. Évezredeken át agyalnak a megoldáson. Mikor pedig épp kiderülne, hogy karnyújtásnyira a válasz, rádöbbennek, hogy mégsem ez volt a kérdés…
A rituális test kultuszalapítása
A rituális test kultuszalapítása
Pálfi György második nagyjátékfilmje a test éjszakai oldalát mutatja meg, de csak azért látunk sötéten, mert a hús már nem világíthat természetes fénnyel egy biológiailag deformált kultúra számára.
Változatok egy forradalomra
Változatok egy forradalomra
Corneliu Porumboiu filmjét a nézők már láthatták a Román Filmhéten, szerencsére a Szimpla Film jóvoltából most szélesebb közönség is megtekintheti. A múlttal bátran szembenéző alkotás, és az általa felvetett kérdések nemcsak keleti szomszédainknak lehetnek fontosak, hanem nekünk is.
Az Isten is művész
Az Isten is művész
Sartre szerint nem. De lehet, hogy már ő is rájött idő(tlenség) közben az ellenkezőjére. Addig azonban, míg lehetőségem nyílik tőle rákérdezni erre a vitás pontra, egy magyar film kapcsán készítem elő a vele való beszélgetést.
137   138   139   140   141   142   143   144   145 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés