bezár
 

art&design

A köztes térben létezni
A köztes térben létezni
Szegedi-Varga Zsuzsanna képzőművész már több mint két évtizede él Amerikában, ahol bátran osztja meg ötleteit az őt körülvevő közeggel. Azonban az alkotáshoz számára szinte elengedhetetlen egy bizonyos köztes helyzet, amit Magyarország és Amerika között ingázva tapasztal meg leginkább. Amerika-szerte, Izraelben és Európában is számos kiállítása volt már, ezekről, a pályakezdésről és a művészettel kapcsolatos jelenlegi tapasztalatairól is kérdeztük.
A sárga csend kísértete
A sárga csend kísértete
Jól tudjuk, amikor a művészet belép egy elmegyógyintézet kapuján, olyan helyre lép, ahol önmagával is dolga van. A 17. század kínzókamrákhoz hasonlító tébolydáit, az emberi kegyetlenségnek ezeket a manifesztumait a 19. század folyamán alakították át modern elmegyógyintézetekké. Az elmegyógyintézetek, ahogy mi ismerjük őket, annyi más mellett ugyanúgy a modernitás termékei, mint az autonóm művészet.
Műtárgyak éjszakája: Száznál több program ötven helyszínen
Műtárgyak éjszakája: Száznál több program ötven helyszínen
Ötven budapesti helyszínen több mint száz program - kiállítások, szakmai előadások, műterem- és műhelylátogatások, tematikus séták, workshopok, beszélgetések és filmvetítések - várják az 5. Műtárgyak éjszakája látogatóit június 17. és 19. között.
Belevágtam az abszolút bizonytalanba
Belevágtam az abszolút bizonytalanba
Lakner László a magyar képzőművészet egyik emblematikus alakja, akinek munkásságában meghatározó a különböző technikák, stílusok diverzitása, egész életműve során a festőiség és a konceptualizmus dialektikus viszonyából építkezett. A hatvanas évektől kezdve résztvevője olyan jelentős nemzetközi kiállításoknak, mint a Velencei Biennálé vagy a kasseli Documenta. Itthon és külföldön egyaránt meghatározó művésszé vált, de ahogy rámutatott, jelentős különbségek rejlenek az akkori és mai pályakezdési lehetőségekben, kortársak megismerésében és saját munkásságának recepciójában.
A magasugrás veszélyei
A magasugrás veszélyei
Mintha megnyomták volna a szünet gombot és már bő egy éve, hogy nem indították újra. A Károlyi-kert kerítésén volt látható harmadszorra tárlatként 50 képző- és fotóművész munkája, amely reflektál a várakozó, kényszeresen hosszúra nyúlt járványügyi létállapotra. A koncepció ötletgazdái, Szilléry Éva és Raden Hannawati szerint a kiállítás az elmúlt idők közösségi élményeiért kárpótol.   
Üzenetek a poszt-tisztaság korából
Üzenetek a poszt-tisztaság korából
A művészeti tárgyú alkotás és a profetizmus, avagy Isten igéjének hirdetése bár sok közös jellemzővel rendelkezik, egy markáns különbséget mégis meghatározhatunk. Az egyik az embereknek szól, de az utóbbi az emberekért szól. Míg a művészeti alkotás a hatások és érzelmek kiváltásával operál, addig az igehirdetés a racionalitás útján próbálja megközelíteni az egyént.
Geometrizált humanizmus
Geometrizált humanizmus
Ábel Tamás a fiatal magyar üvegművész-generáció nemzetközileg is elismert tehetsége 28 éves korára elérte álmát, ma már a világ legnagyobb üvegművészeti múzeumában állítják ki műveit, amerikai egyetemeken tart előadásokat, miközben munkáival elfogadóbbá tenné az embereket. A családi vállalkozásukat jelentő, magyaros ételeket kínáló belvárosi Firkász Étteremben fogadott bennünket.
Rejtőzködő kiállítóterek II. Élőben és virtuálisan
Rejtőzködő kiállítóterek II. Élőben és virtuálisan
Két kiállításon is jártam, amely Budapest mondhatni rozsdaövezeteiben, indusztriális környezetben mutatta be a kortárs művészet remekeit. Ezek a kiállítóterek azonban nemcsak a városban rejtekeznek, hanem az online világ tereit is megtöltik művészettel. Teszik ezt már egy éve, amikor kevés lehetőség jut arra, hogy személyesen keressük fel ezeket az izgalmas és érdekes kiállítótereket, és közben felhasználnak minden eszközt arra, hogy valamennyire pótolhassák a személyes jelenlét hiányából fakadó élményt.
Archivált otthonaink
Archivált otthonaink
Az ISBN könyv+galéria kiállításán az orosz matematikus-fotós alkotópáros, Olga Bushkova és Mihail Bushkov zürichi otthonukba invitálja a látogatókat. „Vacsoravendégeikként” személyes problémáikon keresztül szembesülhetünk a kivándorlás során felmerülő lélektani dilemmákkal, a honvágy és a kívülállóság érzésével.
Vörös? Vörös!
Vörös? Vörös!
A Hegyvidék Galéria és a Várfok Galéria közös szervezésében valósult meg aatoth franyo „Estély a vörös kertben” című virtuális tárlata a Cziffra Fesztivál keretein belül. Vörös és még több vibráló vörös mindenhol. Az erőteljes és mozgalmas képek mögött a 21. századi ember izolációja és magánya sejlik fel groteszk alakok kíséretében.
32   33   34   35   36   37   38   39   40 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés