bezár
 

art&design

2012. 02. 11.
Atomerőmű, óceánjáró és múzeum verseng a "zselébe öntésért"
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Egy skóciai atomerőmű, egy brit történelmi óceánjáró és egy keletközép-angliai múzeum lettek a befutói egy különleges művészeti kezdeményezésnek, amelynek győztesét zseléből formálja meg egy brit "ételépítész" páros.

prae.hu

A szokatlan művészeti kezdeményezést a skót felvidéki Thurso városában működő Caithness Horizons múzeum indította. A verseny három döntőse a skóciai Dounreay atomlétesítmény különleges gömbépülete, a ma már múzeumhajóként szolgáló SS Great Britain óceánjáró, amely korának - 1845-től 1886-ig volt szolgálatban - legnagyobb és leggyorsabb hajója volt, valamint a keletközép-angliai Leicester városában található Belgrave Hall Museum.

A közönség által kiválasztott győztesnek a Sam Bompas és Harry Parr alkotta "ételépítész" páros fogja elkészíteni a zselémását. Az alkotás a májusban megrendezésre kerülő Museum at Night (Múzeumok éjszaka) elnevezésű hétvégi programsorozat keretén belül fog formát ölteni. A londoni székhelyű ételépítészek korábbi munkái közé tartozik többek között a Szent Pál-székesegyház zselémása is - olvasható a BBC brit közszolgálati médium internetes oldalán (www.bbc.co.uk).
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Maud Karlsson Lima de Faria kiállítása Uppsalában
art&design

Szeivolt Katalin munkái a Ladó Galériában
art&design

Pál Csaba: Transzparens körforgás című kiállítása nyomán.

Más művészeti ágakról

Retrospektív: Mathieu Kassovitz: A gyűlölet (La Haine)
MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 4: Az istenek alkonya. 2026.06.21.
színház

Interjú Balogh Rodrigóval, az Independent Theater Hungary művészeti vezetőjével
A Berzsenyi 250 soproni jubileumi hétvégéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés