bezár
 

art&design

2012. 09. 06.
Már látható az ARC plakátkiállítás
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Már állnak a 12. ARC kiállítás plakátjai Budapesten az Ötvenhatosok terén. Bár a hivatalos megnyitó csak pénteken lesz, már csütörtök délután is sokan voltak kíváncsiak a tavaly ugyan elmaradt, de idén régi hagyományaival visszatérő kiállításra.

prae.hu

 A 12. ARC kiállítás idei cím és ihletadó mottója a magyar Himnusz második sora: "... Jó kedvvel, bőséggel...". A szervezők a pályázat kiírásakor arra voltak kíváncsiak, hogy milyen tartalom férhet bele ebbe a három szóba, milyen új jelentéstartalommal ruházható fel az ismert sor.

    A szervezők - ahogyan korábban is - szabad kezet adtak az alkotóknak, hogyan használják a szavakat, hiszen a pályázat elsősorban a véleménynyilvánítás szabadságát kínálta fel a művészi eszközökön keresztül. Ehhez mérten számos ironikus, szkeptikus és erős társadalomkritikai mű született, de akadt közöttük néhány szomorú és csalódott alkotás is.

Több munkán visszatérő elem az Erzsébet-utalvány, az elmúlt évek nagy katasztrófái és az ország vezető politikusai. Az idei különlegesség Dömötör László költő performansza, aki az általa tervezett Számla-adó című plakát előtt ül és számlát ad számlaadói tevékenységéről.

     A 12. ARC főtámogatója az ELMŰ-ÉMÁSZ áramszolgáltató csoport, így az idei ARC+ témát az energiacég szolgáltatja Magyar spiritusz címmel. Az ARC+ pályázóinak óriásplakáton vagy hirdetőoszlopon kellett bebizonyítaniuk, mennyire igaz az, hogy "találékony nemzet" a magyar.

A plakát szereplőjének olyan embernek kellett lennie, aki bár nem tett szert világraszóló hírnévre, egyedülálló megoldást eszelt ki valamely problémára. A főhősök lehettek egyszerű, hétköznapi emberek, akik nem világmegváltó céllal, pusztán a maguk kedvére, környezetük életének megkönnyítésére alkottak vagy teljes odaadással éltek hivatásuknak, amely egyedülálló megoldásokhoz vezette őket.

Az ARC+ tárlaton a főhős a rá jellemző tevékenység közben vagy találmányával együtt szerepel a plakátokon.

    A pályázat nyerteseit pénteken 11 órakor hirdetik ki. A HAUG (Hungarian Adobe Users Group) különdíját a 12. ARC zsűrije annak az alkotónak ítéli oda, aki a legkreatívabb, leginnovatívabb módon alkalmazza a digitális grafikai és tipográfiai megoldásokat versenyművén.

    A pályázat kiírói egyébként kibővítették a korhatárt, idén már 14 éves kortól lehetett pályázni a kiállításra. A plakátok szeptember 23-ig láthatók az Ötvenhatosok terén.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

A Godot Galériában
art&design

Interjú Schmied Andival
art&design

Bemutatták a Vasarely regényes évszázada című könyv bővített kiadását
art&design

Pál Csaba: Transzparens körforgás című kiállítása nyomán.

Más művészeti ágakról

MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 3: Siegfried. 2026.06.20.
Tóth Krisztina a Bolygó Bogozón
David Szalay Flesh című regényéről
Metallica, Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 2026. június 11. és 13.


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés