bezár
 

zene

2018. 06. 20.
Este egy sámánnal
Nick Cave-koncert, Budapest, Papp László Budapest Aréna, június 21. 20:00
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Nick Cave újra Budapesten. Talán elég is lenne ennyit írni beharangozónak a csütörtöki koncert előtt, mert a legtöbben már nagyon vártuk, hogy az ausztrál dalszerző-énekes-sámán ellátogasson hozzánk, miután a múltkori turné sajnálatos módon ki- és elkerülte Magyarországot. Persze, elméletileg létezhet olyan olvasó is, aki most értesül a hírről, és még jegyet is talál erre a különlegesnek ígérkező estére, s így értelmet nyer ez a néhány sor.

Nick Cave ugyanis régi rajongóit is meglepve egészen újszerű színpadi élményben részesítette a közönségét a Skeleton Tree turné állomásain. Nemcsak lenyűgöző erőt és frontemberi lendületet mutatott, hanem bevonta az embereket az események közepébe, akik így sokkal többek lettek, mint egyszerű nézők. A biztonsági szempontokra fittyet hányva bemászott, -sétált, -kúszott a közönségbe, majd mindenki meglepetésére elkezdte felinvitálni az első sorokban állókat a színpadra, hogy ott együtt énekeljenek, mozogjanak a zenekarral, miközben ő előttük járta mágikus táncát.   

Ezt a megerősödött frontemberi aktivitást tematizálta is több beszélgető esten, és az utóbbi pár hónapban több olyan alkalmat is teremtett, ahol különleges vendégekkel lépett fel közösen. Mondhatjuk tehát, hogy 60 évesen új szintre lépett koncertzenekarként a Nick Cave & The Bad Seeds, akik nem jobb híján adnak ki válogatásalbumot , hanem azért, hogy a frissen magával ragadott fiatalabb nemzedék tagjai is képben legyenek a zenekar munkásságával.

Remélhetőleg a június 21-i budapesti koncert is hasonlóan emlékezetes pillanatokat tartogat majd számunkra, akik még mindig csodálkozunk azon, hogy egy egyszerű fekete zakós, fehér inges, szavakat dörmögő, varázsigéket kántáló, szomorúan suttogó vagy magából kikelve üvöltő férfi ilyen nagy hatással tud lenni ilyen sok emberre a világon.

nyomtat

Szerzők

-- Virágh Szabolcs --


További írások a rovatból

Platon Karataev: Napkötöző – négy szám
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023
Strauss Elektrája a Berlini Állami Operaházban

Más művészeti ágakról

irodalom

Krasznahorkai László Zsömle odavan című regényéről
Petőfi Sándor válogatott művei törökül
Kritika Kállay Eszter Vérehulló fecskefű című kötetéről
Láng Orsolya Ház, délután című könyvének bemutatójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés