bezár
 

irodalom

2018. 09. 21.
Csoóri Sándorra emlékeznek a Hagyományok Házában
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Csoóri Sándorra emlékeznek a Hagyományok Házában Csoóri Sándor halálának második évfordulóján emlékestet rendeznek szombaton a Hagyományok Házában, a megújult Budai Vigadó épületében.  

"Csoóri Sándor hitt abban, hogy az értékek megőrzését sohasem az újra kell alapozni, hanem az élő hagyományokra" - olvasható a Hagyományok Háza közleményében. 

prae.hu

Az emlékest keretében a szervezők a költő, író és közéleti ember sokoldalúságát szeretnék bemutatni. Az esten versek hangzanak el a költő előadásában hangfelvételről. A közönség kalotaszegi muzsikát is hallhat a Parapács Zenekartól, Csoóri Sándor kedvenc népdalait pedig Navratil Andrea adja elő. A műsorban legényest táncolnak: Berecz István, Sánta Gergő és Appelshoffer János. 

Császár Angela és Rátóti Zoltán színművészek Csoóri Sándor verseiből és esszéiből idéznek, majd a Magyar Rádió Kórusa, Pad Zoltán vezényletével előadja Kodály Zoltán Jézus és a kufárok című kórusművét.

 

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Nyerges Gábor Ádám Messziről jött vendégek című kötetének bemutatójáról
Pion István A Búbánat-völgyön át című regényéről
Fráter Zoltán Elképzelt aranykorom című regényéről
irodalom

Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 22. számáról

Más művészeti ágakról

art&design

Maud Karlsson Lima de Faria kiállítása Uppsalában
gyerek

Ismét megrendezik a Generali Gyerek Szigetet


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés