bezár
 

irodalom

2019. 10. 11.
Fehér Boldizsár kapta az idei Margó-díjat
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Fehér Boldizsár kapta az idei Margó-díjat Fehér Boldizsár vehette át Vak majom című regényéért a legjobb első prózakötetnek járó Margó-díjat az irodalmi fesztivál csütörtöki megnyitóján a Várkert Bazárban.

 Valuska László fesztiváligazgató az esemény csütörtöki megnyitóján elmondta: a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál kapcsolódó programjaként megvalósuló Margó Irodalmi Fesztivál és Könyvvásáron ötödik alkalommal adták át a Margó-díjat a legjobb első prózakötet szerzőjének.

prae.hu

Fehér Boldizsár a díjjal 500 ezer forintot, próbafordítást és 10 millió forint értékű médiatámogatás kap első könyve népszerűsítéséhez, a Müpa pedig a Literárium sorozatában önálló estet szervez a nyertesnek. Fehér Boldizsárnak a Magvető Kiadó gondozásában megjelent Vak majom című könyve egy kifordított fejlődésregény, a főszereplő ugyanis megkap mindent, mégis összeomlik az élete és a felelősségvállalás elől egészen Franciaországig képes menekülni. Sorsa a boldogtalanság tökéletes receptje, annak ellenére, hogy alig huszonnégy évesen már a Forbes magazin címlapján szerepel mint a világ leggazdagabb multimilllárdosa.

Valuska László hangsúlyozta: a Margó-díj célja felhívni a figyelmet a pályakezdő művészekre. Mint mondta, idén is 10 kötetből választotta ki a szakmai zsűri a nyertest. A grémium tagjai voltak Antal Nikolett, a Fiatal Írók Szövetségének képviselője; Czinki Ferenc, a Szépírók Társaságától, valamint Valuska László fesztiváligazgató. Valuska László emlékeztetett arra, hogy az elismerést 2015-ben adták át először. Elmondta azt is, hogy az idei fesztivál négy napja alatt több mint 100 program várja az érdeklődőket és több mint negyven kiadó mutatja be újdonságait. A fesztiválon legújabb könyvével ott lesz többek között Bartis Attila, Krasznahorkai László, Nádas Péter és Bödőcs Tibor. Idén először rendhagyó irodalomórákat tartanak több mint 400 diák részvételével, ezzel párhuzamosan a tanárok workshopokon vehetnek részt. Szombaton Fél nap a holnapért címmel a klímaváltozáshoz kapcsolódó beszélgetéseken és előadásokon vehetnek részt az érdeklődők, fellép többek között Mérő László matematikus.

Kiemelte, hogy jótékonysági aukciót is szerveznek, a befolyt összegből kortárs magyar irodalmi csomagot juttatnak el 15 középiskola könyvtárába. Tavaly egymillió forint értékben kaptak könyvcsomagot a középiskolák - tette hozzá.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Szubjektív esszé egy koreai költészeti könyvbemutatóról
Bemutatták Ungár Péter Ismétlődő eltévedés című kötetét, Prae Kiadó, 2025
Jegyzetek Schillinger Gyöngyvér Rohadjon meg az összes című regényéről
irodalom

Sajtótájékoztató az Esterházy alkotóház alakulásáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés