bezár
 

art&design

2025. 01. 29.
Átadták a 2024-es AICA-díjakat
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Átadták a 2024-es AICA-díjakat Az AICA Magyar Tagozata ismét díjazta a legjobbnak ítélt kritikusi, kurátori és művészei teljesítményeket. 

Az AICA-díjak kiosztásának elsődleges célja, hogy a szakmai szempontokat gyakran mellőző döntések mentén formálódó művészeti intézményrendszerbe visszahozzon egy kifejezetten szakmai grémium által, demokratikus alapon kiadott elismerést. A díjakat a szervezet tagjaiból véletlenszerűen választott zsűri (Don Tamás, Huth Júliusz, Nagy Edina, Popovics Viktória, Sárai Vanda) a „Legjobb kritika”, a „Legjobb egyéni kiállítás” és a „Legjobb kurátori projekt” kategóriákban a tagok jelöléseiből válogatva ítéli oda.

prae.hu

A 2024-es AICA-díj nyertesei:

Legjobb kritika:

Mélyi József: Mostantól fogva ez volt a jövő – Kilencvenes évek a Magyar Nemzeti Galériában. Artmagazin, 2024. XXII. évfolyam 1. szám. 14-19.

Legjobb kurátori projekt:

C80 – A rák esztétikája? (Semmelweis Egyetem – Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet) Kurátorok: Kollár Dalma Eszter, Kovács Kristóf (Sajnos Gergely)

Legjobb egyéni kiállítás:

Berhidi Mária: Emlékezni a jelenre (MODEM) Kurátorok: Süli-Zakar Szabolcs – Andrási Gábor

 

Forrás: AICA Hungary Facebook oldala

 

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

art&design

A Talált terepen. Művészeti gyakorlatok a Marcel Duchamp-díj 25 évéből című kiállításról
art&design

Megnyitóbeszéd Vigh Levente Léptek nyomán című kiállításához
art&design

Gwizdala Dáriusz: Epres Smoothie
art&design

Mihai Barabancea: Cyborg Dolphin Tears kiállítás és könyvbemutató

Más művészeti ágakról

Danczi Csaba László emlékére
színház

Székely Csaba Az igazság gyertyái című drámája a Budaörsi Latinovits Színházban, Alföldi Róbert rendezésében
Nagy László és Weöres Sándor egy-egy versének kapcsolatáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés