zene
Május 2-án jelent meg a Platon Karataev Napkötöző című negyedik nagylemeze. A 2016-ban alakult zenekar feltűnt már az Akvárium, a MÜPA, és az A38 színpadán, nemzetközi közegben pedig a Roadburn, a Repeerbahn, illetve a Liverpool Sound City fesztiválokon találkozhatott velük a közönség. Előző lemezük, a Partért kiáltó (2022) Fonogram-díjat nyert – közölte a zenekar a prae.hu művészeti portállal.
A Platon Karataev 2017-ben a For Her című albummal debütált, majd 2020-ban az Atoms című album vitte őket közelebb a nemzetközi elismertséghez. 2022-ben azonban angol nyelvről magyarra váltva jelentették meg Partért kiáltó albumukat. Misztikus hangvételű dalaikban nagy szerepet kap a hitvilág és spiritualitás, ezen aspektust tekintve pedig új lemezük sem kivétel.
A Partért kiáltóban központi elemet a víz képezte, az új album a napot helyezi középpontba, amely minden dalszövegben visszaköszön. A zenekartól megszokhattuk, hogy hasonló metaforákkal és hangzásukkal szeretik szellemi utazásra invitálni hallgatóikat, a Napkötözőben új zenei rétegekkel mélyítik el ezt az élményt.
A lemezbemutatóra május 9-én a Budapest Parkban kerül sor.
Fekvő kép a főoldalra/Négyzetes kép a leadben/Kép a Facebookra: Platon Karataev © Komróczki Dia



