zene
A lemondott Jazzfest Budapest egyik meghirdetett fellépője, a Charles Lloyd Quartet július 1-jén mégis színpadra lép Budapesten, a MOMkultban.
A koncertet rendező Encore Production MTI-hez elküldött pénteki közleménye szerint az amerikai szaxofonos és fuvolaművész eredetileg a Városháza Parkba szervezett Jazzfest Budapest július 1-jei fesztiválnapján szerepelt volna. A fesztivál teljes programját azonban a fesztiváligazgató lemondta.
Annak érdekében, hogy a magyar közönség mégis láthassa a Grammy-díjas jazzlegendát, az Encore Production vállalta a koncert megvalósítását. A szervezők hozzájárultak ahhoz is, hogy a lemondott fesztiválnapra megváltott jegyek érvényesek legyenek az új helyszínen megrendezett koncertre. A Jazzfest-belépővel érkező nézők a nézőtér első soraiban, érkezési sorrendben foglalhatnak helyet.
A 88 éves Charles Lloyd több mint hat évtizede meghatározó alakja a nemzetközi jazzéletnek. Zenéjében a jazz hagyományai, a blues, a spirituális zene és az improvizáció elemei egyaránt jelen vannak.
Budapesti fellépése egybeesik új, Figure In Blue című dupla stúdióalbumának bejelentésével. Az októberben megjelenő lemezen Jason Moran zongoristával és Marvin Sewell gitárossal alkotott új triójával hallható. Az album Duke Ellington, Billie Holiday és Zakir Hussain előtt is tiszteleg.
A közleményben felhívják a figyelmet arra, hogy július 1-jén a MOMkultban kizárólag a Charles Lloyd Quartet koncertje valósul meg, a lemondott fesztiválnap további előadói nem lépnek fel.
Fotó: gentjazz.com



