bezár
 

art&design

Láthatóvá tett láthatatlan? – Avagy a császár új ruhája
Láthatóvá tett láthatatlan? – Avagy a császár új ruhája
„Mit csinál a képzőművész, ha nem alkothat az anyaggal? Milyen egy műtárgy, ami nem ölt testet? Mi történik, ha nincs kiállítótér?” Ezeket a kérdéseket állítja fókuszba a Godot Labor tizenegy fős művészcsoportjának „Fiktív Kiállítás” című, videó formátumban megvalósuló tárlatperformansza. Ennek a megszületőben lévő műfajnak különleges jelentőséget adott az online térben megvalósuló kiállítás; ide helyeződnek át az olyan kérdések, amelyek a kiállítótér koncepciójára, viszonyaira és a műtárgy érzékelésére kérdeznek rá. Mit jelent a fiktív művészet az egy éve tartó világjárvány tükrében?
Bevásárolunk kortárs művekkel
Bevásárolunk kortárs művekkel
Korunk lányai aukciót csak a Szex és New Yorkban sorozatban láttak, amikor Samantha próbálta megszerezni a régen áhított 39. tételű virág-gyűrűt. Napjainkban azonban Magyarországon fellendült az online aukció világa és egyre többen érdeklődnek a műtárgyak után a kibertérben.  
Derkósok munkái virtuálisan
Derkósok munkái virtuálisan
Szegő György a Műcsarnok művészeti igazgatója kiemelte, hogy az idei kiállítás nem a múltról szól. A Derkovits-ösztöndíj sajátja a jövő.
"A rajzolás főleg annak konfigurációja, amit látunk"
"A rajzolás főleg annak konfigurációja, amit látunk"
A francia impresszionista festő 200 ritkán látott munkáját a Cézanne Drawing című tárlaton láthatja a New York-i közönség június 5. és szeptember 25. között a  Modern Művészetek Múzeumában (MoMA)
Gyíkok*
Gyíkok*
„ahol minden nagyon komoly, szigorú és bizonytalan”
Rejtőzködő kiállítóterek I. élőben és virtuálisan
Rejtőzködő kiállítóterek I. élőben és virtuálisan
Két kiállításon is jártam, amely Budapest mondhatni rozsdaövezeteiben, indusztriális környezetben mutatta be a kortárs művészet remekeit. Ezek a kiállítóterek azonban nemcsak a városban rejtekeznek, hanem az online világ tereit is megtöltik művészettel. Teszik ezt már egy éve, amikor kevés lehetőség jut arra, hogy személyesen keressük fel ezeket az izgalmas és érdekes kiállítótereket, és közben felhasználnak minden eszközt arra, hogy valamennyire pótolhassák a személyes jelenlét hiányából fakadó élményt.
Elegáns megoldások
Elegáns megoldások
Bornemisza Eszter 1978-ban matematikából szerzett diplomát majd doktorátust, és közel húsz évig ezen a tudományterületen dolgozott – mindezek után pályát váltott. A kilencvenes években fordult a kortárs textilművészet felé, művei pedig Európán kívül Amerikában, Ausztráliában, Kínában és Japánban is szerepeltek.
Hiányok viselete
Hiányok viselete
A FERi feminista projekt galéria egyedülálló szerepet visz a magyar művészeti és galériás közegben, mert másra vállalkozik, mint a hagyományos galériák és művészetközvetítő intézmények. A hazai intézményi struktúrában, a „művésztársadalom kötőszövetében” jelenlévő egyes fogalmakra az alulreprezentáltság jellemző, annak ellenére, hogy fontos helyük lenne a közbeszédben, így a kisebbségi vagy női művészek, tervezők munkája  sem kap elég figyelmet, a FERi galéria pedig legtöbbször arra tesz kísérletet, hogy ezt a hiány pótolja.
Vigyázat! Törékeny! // Fragile! Handle with care!
Vigyázat! Törékeny! // Fragile! Handle with care!
A Skurc Group „Töredekékek” csoportos kiállításának címe egy véletlen elírás többletjelentésével vezette fel és hasonult a tárlat koncepciójához, ami február 5-ig volt megtekinthető a MAMŰ Galériában. A struktúra megbontása, a fragmentáltság és a berögzült forma apró szilánkokra való osztottsága lehetőséget kínál egy tárgy közelebbi vizsgálatához. Ugyanakkor a részletek kiragadottságával és újrarendeződésével sokszor torzabb, értelmezhetetlenebb mélységekben látunk rá az ezekből alkotott egészre. Mennyiben járul hozzá a megismeréshez egy töredék monoton ismétlődése, vagy a kiemelt részlet viszonyulása az egészhez?
A faun labirintusa
A faun labirintusa
Az ISBN könyv + galéria kisméretű white cube-ját kabócák hangja tölti meg, ahol az állandó hőmérséklet 21°C. Enyhén olvadnak a méhviasz installációk, amelyek megtöltik az egész termet, hirtelen azt sem tudjuk, merre induljunk. A műveknél nincs felirat, nincs cím, helyette egy papírlappal a kezünkben tájékozódhatunk, mi micsoda, merre is induljunk. A felülnézeti rajz egy labirintusra vagy flipperre emlékeztet. Egy narratív utazásra invitál minket a kiállítás, ahol a tét nem kevesebb, mint az önmagunk elfogadása és megvalósítása.
32   33   34   35   36   37   38   39   40 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés