bezár
 

art&design

2012. 01. 25.
A belgrádi művészeti galériák rekordéve
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A pénzügyi válság ellenére a belgrádi művészeti galériák az előző két évhez képest rekord évet zártak 2011-ben a külföldi turistáknak köszönhetően.

prae.hu

A szerbiai fővárosban több száz galéria működik, köztük az egyik legjobb a belvárosi Singidunum (Belgrád római kori neve). A téli ünnepek, a pravoszláv karácsony, az új év köszöntése idején nagy forgalmat bonyolított, sokan voltak közülük a "jugonosztalgikusok", akik a volt Jugoszlávia régióiból érkeztek, de jöttek a szerb diaszpóra képviselői és külföldi turisták is. Kerámia tárgyakat, lámpákat, ékszereket, festményeket, grafikákat kerestek és találtak abból a korszakból - írta a kurir-info.rs szerbiai portál.

Ahogy Jelena Trpkovic belgrádi festőművész elmondta az MTI-nek, a Singidunum Galéria része egy olyan nemzetközi kortárs művészeti hálózatnak, amelynek első kiállítóhelye 2007-ben Los Angelesben kezdte meg működését. Emellett a galéria festészeti kellékeket is árul.

Ismert és "jól menő" galéria az ArtZone, amelyik olyan nemzetközileg is ismert művészek alkotásait mutatja be, mint Braco Dimitrijevic és Vladimir Velickovic - mindketten Párizsban is élnek vagy Mersad Berber, aki szarajevói, de most Zágrábban lakik. Velickovicnak hamarosan nagy kiállítása nyílik Belgrádban - tette hozzá a festőművész.

Neves kiállítóhely a HAOS, amely tavaly megkapta a Velickovic Alapítvány díját, Az év legjobb galériája kitüntető címet. Jó minőségű grafikákat mutat be a Graficki kollektiv nevű galéria.

Jelena Trpkovic azt is elmondta, hogy a sok kis galérián kívül alig van reprezentatív kiállítóhely Belgrádban, mert pénzhiány miatt áll a Kortárs Művészeti Múzeum és a Nemzeti Múzeum rekonstrukciója.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Maud Karlsson Lima de Faria kiállítása Uppsalában
art&design

A MOME ADM „Válts nézőpontot!” kiállításáról
art&design

Aura Farming kiállítás a Magyar Képzőművészeti Egyetemen
art&design

Ajánló a Finom illesztésekhez

Más művészeti ágakról

MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 4: Az istenek alkonya. 2026.06.21.
A 2026-os Hummel & Prae díjátadóról
MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 3: Siegfried. 2026.06.20.
MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 1.: A Rajna kincse. 2026.06.18.


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés